PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Mazowsze: 809 tys. złotych więcej na świadczenia stomatologiczne w tym roku

NFZ/jsz
05-11-2013, 07:08
Mazowsze: 809 tys. złotych więcej na świadczenia stomatologiczne w tym roku Mazowieckie: 809 tys. złotych więcej na świadczenia stomatologiczne w tym roku (fot. PTWP)
Narodowy Fundusz Zdrowia podjął decyzję o zmianie planu finansowego na bieżący rok i uruchomił dodatkowe środki na świadczenia zdrowotne. Na realizację świadczeń stomatologicznych przeznaczono mniej niż milion złotych, a wszystkie środki trafiły na Mazowsze.

Pierwotnie plan finansowy na leczenie stomatologiczne w województwie mazowieckim na 2013 rok wynosił 200,6 mln złotych. Po zmianie, o której zdecydowała Agnieszka Pachciarz, a zgodziły się resorty: zdrowia i finansów, kwota wynosi 201,4 mln złotych. Mazowieckie jest jedynym województwem, które zyskało na uruchomieniu rezerwy NFZ.

Jak poinformował NFZ, uruchomienie dodatkowych środków umożliwi oddziałom rozliczenie wykonanych świadczeń, w szczególności w zakresie świadczeń "nielimitowanych" i "ratujących życie". O podziale tych środków pomiędzy poszczególne rodzaje świadczeń zadecydują dyrektorzy oddziałów wojewódzkich Funduszu.

Pieniądze zostały podzielone w oparciu o: algorytm; według liczby pacjentów pediatrycznych; według liczby świadczeń wysokospecjalistycznych o wartości powyżej 15 tys. zł za procedurę medyczną.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   świadczenia stomatologiczne   budżet  

POLECAMY W SERWISACH