PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Mazowieckie: będzie nowoczesny gabinet stomatologiczny w Dobieszynie

Autor: nieck • Źródło: en
01-02-2021, 13:08
Mazowieckie: będzie nowoczesny gabinet stomatologiczny w Dobieszynie Gabinet stomatologiczny w Dobieszynie zyska nowoczesny lokal (fot. Pixabay)
Mieszkańcy gminy Stromiec wkrótce będą mieć lepszy dostęp do opieki stomatologicznej. Jednak na razie inwestycja w nowy ośrodek zdrowia w Dobieszynie jest na etapie przetargu na wykonawcę prac budowlanych.

W Dobieszynie działa filia Samodzielnego Publicznego Ośrodka Zdrowia w Stromcu. Ośrodek mieści się w drewnianym budynku, który był wybudowany w latach 60-tych ubiegłego wieku.  Urząd Gminy w Stromcu rozpoczyna przetarg na budowę nowego ośrodka zdrowia. Budynek ma pomieścić  trzy gabinety lekarskie, gabinet stomatologiczny, poczekalnię i rejestrację oraz aptekę. Na prace Stromiec dostał dwa miliony złotych rządowej dotacji. 

Obecny budynek jest w złym stanie technicznym, nie spełnia już norm wymaganych przepisami dotyczącymi placówek medycznych. Stąd decyzja o budowie nowej siedziby. 

Zgodnie z planami nowy, parterowy obiekt ma stanąć na tej samej działce, na której znajduje się ośrodek zdrowia. Zgodnie z założeniami budynek ma być gotowy do 15 grudnia br. Po przeprowadzce do nowej siedziby, stary ośrodek zostanie rozebrany, a prace mają być tak zorganizowane, by praca lekarzy nie była zakłócona, jak deklaruje w rozmowie z portalem echodnia.eu wójt gminy Stromiec Krzysztof Stykowski.

Więcej: echodnia.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH