PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Mateusz Morawiecki gościem EKG w formule hybrydowej

PAP/ms
03-09-2020, 09:49
Mateusz Morawiecki gościem EKG w formule hybrydowej Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki odwiedził 3 września w Katowicach Europejski Kongres Gospodarczy, którego organizatorem jest PTWP - wydawca infoDENT24.pl.

Spotkanie, którego nie było w oficjalnym programie czwartkowej wizyty premiera na Śląsku, jest zamknięte dla mediów. Organizatorzy imprezy wskazują, że Mateuszowi Morawieckiemu zależało, by także w tym roku odwiedzić kongres, w którym uczestniczył w poprzednich latach.

Wśród uczestników spotkania z premierem są m.in. minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, a także władze woj. śląskiego - marszałek Jakub Chełstowski i wojewoda Jarosław Wieczorek.

12. Europejski Kongres Gospodarczy, który pierwotnie miał odbyć się w maju, z racji pandemii koronawirusa przebiega w tym roku w formie hybrydowej - stacjonarnie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz online - część prelegentów uczestniczy w debatach za pośrednictwem łączy internetowych.

Do stacjonarnego udziału w wydarzeniu zarejestrowało się ok. 3 tys. uczestników, a dalsze co najmniej kilka tysięcy osób zadeklarowało śledzenie przebiegu dyskusji online. W sumie w kongresie bierze udział 400 prelegentów; w ciągu trzech dni zaplanowano ponad 70 sesji tematycznych.

W środę, w pierwszym dniu 12. Europejskiego Kongresu Gospodarczego, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach odwiedziło 1,5 tys. osób.

- Nowa rzeczywistość nie pozwala porównywać tych liczb do zeszłorocznych rekordów frekwencji, za to pozwala na bezpieczny i komfortowy udział z zachowaniem dystansu społecznego. Internetowa część Kongresu cieszy się dużym zainteresowaniem, do udziału online zarejestrowało się ponad 6 tys. osób - powiedział organizator imprezy, prezes Grupy PTWP Wojciech Kuśpik.

Debaty transmitowane na stronie internetowej eecpoland.eu i w portalach są odtwarzane "live" nawet 40 tys. razy, a na wirtualnych salach "zasiada" po 2 tys. osób.

Marek Błoński

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
PTWP   EEC   Mateusz Morawiecki  

POLECAMY W SERWISACH