PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Marcin Mikołajczak (Mediporta): pracujemy nad udogodnieniami dla lekarzy dentystów

Autor: Łukasz Sowa • Źródło: ŁS
09-12-2013, 12:39
Marcin Mikołajczak (Mediporta): pracujemy nad udogodnieniami dla lekarzy dentystów Marcin Mikołajczak (Mediporta): pracujemy nad udogodnieniami dla lekarzy dentystów (Fot. archiwum prywatne)
- Jak wynika z komunikatu Zespołu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej OIL w Gdańsku, prace nad rekomendacjami nadal trwają. Liczymy na to, że w ich toku przekazane zostaną nam konstruktywne uwagi, które pozwolą opracować jeszcze lepsze rozwiązanie informatyczne – mówi infoDENT24.pl Marcin Mikołajczak, prezes Zarządu Mediporta Sp. z o.o (na zdjęciu). To pierwszy komentarz do wyników testów EDM jakie przeprowadzili specjaliści z OIL w Gdańsku. Sugerują oni wstrzymanie się z decyzją o wyborze oprogramowania, gdyż żadne z przez nich testowanych, nie spełnia oczekiwań.

Oprogramowanie Mediporta jest jednym z trzech, które wzbudziło szczególną uwagę członków zespołu testującego platformy elektronicznej dokumentacji medycznej (więcej czytaj tutaj). Specjaliści z OIL w Gdańsku wyróżnili je za to, że jest dostępne przez przeglądarkę internetową. Wskazali jednocześnie iż strona medyczna oprogramowania wymaga dopracowania. 

Jak na takie uwagi odpowiadają twórcy Mediporta? Komentarza infoDENT24.pl udzielił Marcin Mikołajczak, prezes zarządu Mediporta Sp. z o.o.

„Od początków istnienia oprogramowania Mediporta blisko współpracujemy z placówkami medycznymi i stale uwzględniamy uwagi wszystkich grup użytkowników: lekarzy, pielęgniarek i położnych, pracowników rejestracji, zarządców i właścicieli. Mediporta dostarcza usługi działające w tzw. chmurze obliczeniowej, co oprócz wysokiego bezpieczeństwa i oszczędności, oznacza również stałe otrzymywanie aktualizacji - udoskonalających system, a także dostarczających nowych funkcji. W najbliższym czasie przekażemy naszym klientom m.in. zaawansowane mechanizmy szablonów i indywidualnych formularzy, pozwalające na pełne dostosowanie wzorów dokumentacji medycznej do indywidualnych potrzeb lekarzy. Przygotowujemy także udogodnienia dedykowane lekarzom dentystom, m.in. diagram zębowy pozwalający przygotować własny katalog symboli.

Elastyczność oprogramowania Mediporta to istotna zaleta, ponieważ wymienione elementy opracowujemy wspólnie z klientami, w ramach bezpłatnego wdrożenia systemu"

Wkrótce kolejne komentarze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH