W programie telewizyjnym Dzień Dobry TVN zaprezentowała się Ania Mularczyk, którą wybrano do uczestnictwa w programie metamorfozy. Za usługę nie płaciła.

Potencjalni pacjenci Malo Clinic chcieli jednak wiedzieć na jaki koszt muszą być przygotowani, jeśli zdecydują się na skorzystanie z usług warszawskiej kliniki.

Paulina Wiśniewska, ekspert z Malo Clinic wyjaśniła, że metoda nazywa się all-on-4 Malo Clinic Protocol. W ten sposób w ciągu jednego dnia można wszczepić cztery implanty i osadzić na nich most akrylowy Malo Clinic Bridge. Zaletą tej metody jest to, że nie trzeba czekać długich tygodni na wygojenie.

Ceny zabiegu rozpoczynają się od 39 tys. zł - w szczęce oraz od 28 tys. zł - w żuchwie. Sformułowanie „zaczyna się” mówi tyle, iż ostateczny koszt może być większy i zależy od stopnia skomplikowania przypadku.

W Malo Clinic wszystko zaczyna się od wizyty konsultacyjnej: Jej koszt to  od 120 zł do 550 zł (zależnie od konieczności wykonania badań radiologicznych, takich jak tomografia komputerowa, zdjęcie panoramiczne).

Koszt odbudowy jednego ubytku to ok. 8 tys. zł. Cena obejmuje: wszczepienie implantów, oraz osadzenie natychmiastowego akrylowego mostu Malo Clinic Bridge, zdjęcie szwów, a także wcześniejsze oczyszczenie jamy ustnej z wszelkiego rodzaju zapaleń. W zależności od ceny zabiegu - zapłąta może być rozłożona na 6 rat.

Wszczepienie implantu należy do najdroższych procedur, zdecydowanie taniej w Malo Clinic kosztuje wypełnienie ubytku (od 180 do 380 zł).

Przy okazji informacji o cenach Paulina Wiśniewska podała, że Malo Clinic wkrótce uruchomi klinikę w Gdańsku.