PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Małgorzata Wasio-Malinka: w 2014 roku TDGS doceni również postęp technologiczny

Guarana PR
25-09-2013, 11:33
Małgorzata Wasio-Malinka: w 2014 roku TDGS doceni również postęp technologiczny Małgorzata Wasio-Malinka: w 2014 roku TDGS doceni również postęp technologiczny (Na zdjęciu Smile Makers - Praktyka Dentystyczna Beata Szwarc i Paweł Cichosz w Warszawie fot. TDGS )
25 października poznamy zwycięzców konkursu TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne, który nagradza najlepiej zaprojektowane placówki dentystyczne w Polsce. Czym zaskoczyła III edycja konkursu opowiada Małgorzata Wasio- Malinką z firmy Dental Depot Wasio, pomysłodawczyni TDGS.

11 pomysłów na stomatologiczny biznes, wnętrze, wizerunek stomatologii. Czym w tym roku zaskoczył konkurs?

Małgorzata Wasio-Malinka 

Małgorzata Wasio-Malinka: Przede wszystkim poziomem. Każdego roku widzimy coraz lepiej zaprojektowane i wyposażone gabinety stomatologiczne, a co najważniejsze gabinety przestają być klonami. Właściciele stawiają na indywidualizm, szukają pomysłów na wnętrze za granicą, adaptują trendy, do pomocy zatrudniają architektów i dekoratorów, sięgają po światowy design. Co bardzo ważne, nie tworzą już tylko ładnych klinik, ale przede wszystkim wnętrza funkcjonalne. Design zaczął spełniać określoną rolę. Stał się atrakcyjnym opakowaniem bardzo wysokiej jakości leczenia i coraz nowocześniejszej technologii jaką dysponują gabinety.

Ale to wciąż 11 różnych, skrajnie różnych gabinetów?

M. W.-M.: Tak i to jest fascynujące, bo w żadnym z 11 ośrodków nominowanych do TDGS w 2012 roku nie powtarzają się pomysły. Mamy więc kliniki stosujące arteterapię i przypominające przestronne galerie sztuki, są wnętrza wykorzystujące motyw kosmosu w celu wyciszania pacjentów, punktowe światło odwracające uwagę od tego co drażni oraz placówki z rewelacyjnymi gabinetami dla dzieci. W finale pojawiły się także ośrodki „anxiety free" - w całości stworzone tak, aby wyeliminować stres pacjenta. To jest ogrom inspiracji dla samego konkursu, ale także dla rynku stomatologicznego. 

Na liście nominowanych są gabinety z Warszawy, Wrocławia i Katowic, ale także z Radomia, Rzeszowa i Olsztyna, gabinety z mniejszych miejscowości doganiają już duże ośrodki w dużych miastach?

M. W.-M.: Nawet przeganiają. Dziś już nie ma znaczenia, czy powstaje gabinet w stolicy czy w małym mieście, nie odbiegają od siebie jakością. Ta zatarła się w ostatnich 3 latach, kiedy to mieliśmy do czynienia z boomem gabinetów stomatologicznych. Wbrew pozorom to konkurencja nakręciła na rynku chęć wyróżnienia się, poszukiwania nowych rozwiązań, stawiania na wysoką jakość leczenia. Obecnie trudno znaleźć różnicę pomiędzy ośrodkami w Warszawie, a np. tymi w Olsztynie, Piasecznie, czy Radomiu. W każdym z tych przypadków ma się do czynienia z pomysłowością, nowoczesnym podejściem do wnętrza i prowadzenia biznesu, ale także z wysoką jakością leczenia.

Wiadomo już, że będzie IV-edycja konkursu TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne. Co się zmieni?

M. W.-M.: Tak, prawdopodobnie wystartuje na początku 2014 roku. Obecnie pracujemy nad nieco zmodyfikowaną i odświeżoną formułą konkursu, przyjmujemy także zgłoszenia gabinetów i spotykamy się z potencjalnymi uczestnikami plebiscytu. Co jest pewne, to motyw przewodni. IV edycja odbędzie się pod hasłem „Innowacja i technologia". Chcemy pokazać tym razem nie tylko design i wnętrza, ale także ogromny postęp technologiczny w polskich gabinetach.

***
Konkurs TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne organizowany jest po raz III. Zwycięzcę tegorocznej edycji poznamy podczas gali w trakcie Central European Implant Academy (CEIA) w Krakowie. Nagroda zostanie wręczona w trzech kategoriach: Jury, Czytelników, INSPIRATION.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH