• Rozpoczęło działalność centrum stomatologiczne LUX MED we Wrocławiu przy ul. Piotra Skargi 3
  • Lux Med zatrudnia niemal 20 tys. osób, ok. 8 tys. lekarzy i 5 tys. tzw. wspierającego personelu medycznego
  • Od 1 stycznia 2021 r. Grupa Lux Med realizuje dwa projekty stomatologiczne dofinansowane z Funduszy Europejskich  

LUX MED z nowym centrum stomatologicznym we Wrocławiu

- Stomatologia była, jest i będzie bardzo ważną częścią LUX MED – dodała Anna Rulkiewicz.

O uruchamianych centrach stomatologicznych LUX MED w atrakcyjnych lokalizacjach informowaliśmy niejednokrotnie. Jak chociażby o placówce w Centrum Handlowym Wola Park przy ul. Górczewskiej w Warszawie (liczącym 10 gabinetów), czy lecznicy w gdańskim budynku Wave.

– Chcemy być blisko naszych pacjentów i oferować im najlepsze na rynku, kompleksowe usługi. Nasze centrum stomatologiczne w biurowcu Wave spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem mieszkańców Gdańska – mówił wówczas Michał Rybak, wiceprezes LUX MED ds. operacyjnych.    

Potencjał LUX MED

Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ok. 2,6 mln pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 270 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo - rehabilitacyjny oraz niespełna 3 tys. poradni partnerskich.

LUX MED zatrudnia niemal 20 tys. osób, ok. 8 tys. lekarzy i 5 tys. tzw. wspierającego personelu medycznego.

Grupa LUX MED jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie.

Projekty stomatologiczne grupy LUX  MED

Warto przypomnieć, że od 1 stycznia 2021 r. Grupa LUX MED realizuje dwa projekty dofinansowane z Funduszy Europejskich:

„Zęby na lux – program profilaktyki próchnicy”, w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Higienicznym, w makroregionie centralnym (województwo mazowieckie i łódzkie);
„Go To Dent – profilaktyka próchnicy zębów”, w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Programów Zdrowotnych, w makroregionie południowo-wschodnim (województwa: małopolskie, podkarpackie oraz świętokrzyskie).

Głównym celem projektów jest edukacja zdrowotna – uświadamianie, iż dbanie o zęby i zdrowie jamy ustnej jest bardzo istotne dla zdrowia ogólnego oraz wysokiej jakości życia.

W ramach obu inicjatyw realizowane są interaktywne warsztaty edukacyjne dla uczniów szkół ponadpodstawowych w zakresie profilaktyki próchnicy oraz stylu życia sprzyjającego zdrowiu. Wykonywane są także stomatologiczne badania kontrolne.