PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

LUX MED Stomatologia - kolejne inwestycje w Krakowie. Kilkanaście gabinetów

Autor: miro • Źródło: LUX MED/infoDENT24.pl
06-12-2022, 07:32
LUX MED Stomatologia - kolejne inwestycje w Krakowie. Kilkanaście gabinetów Coraz więcej gabinetów stomatologicznych z logo Lux Med fot. Mat pras.
LUX MED uruchomił przy al. Pokoju 5 w Krakowie swoje największe centrum stomatologiczne, złożone z 14 gabinetów. W tym miejscu mogą być realizowane zabiegi m.in. w znieczuleniu ogólnym.
  • LUX MED uruchomił przy al. Pokoju 5 w Krakowie swoje największe centrum stomatologiczne, złożone z 14 gabinetów
  • Nieco wcześniej LUX MED przejął klinikę krakowską DENTestetica nastawioną na turystykę medyczną
  • W grupie LUX MED Stomatologia pracuje ponad 360 lekarzy dentystów w 60 centrach w całej Polsce

Kilkanaście kolejnych gabinetów stomatologicznych 

Stomatologię usytuowano, na I piętrze budynku, w którym już funkcjonowała przychodnia medyczna LUX MED. Centrum to jest największym w sieci LUX MED w Polsce. Nowa powierzchnia, poświęcona wyłącznie stomatologii, to aż 14 gabinetów dentystycznych i pracownia RTG. 

W nowo uruchomionym centrum stomatologicznym świadczona jest kompleksowa opieka, od profilaktyki i leczenia zachowawczego, po specjalistyczne leczenie z zakresu implantologii, protetyki czy ortodoncji (do leczenia wykorzystywane są zarówno tradycyjne aparaty, jak i nowoczesne nakładki stomatologiczne).

Przypomnijmy, że pod koniec listopada z kolei przy ul. Kamiennej, także w Krakowie LUX MED stał się właścicielem kliniki DENTestetica. Jej założyciele Karolina i Dan Stensen przez kilkanaście lat realizowali usługi stomatologiczne najwyższej jakości, z których korzystają w dużej grupie cudzoziemcy.

Potencjał LUX MED

Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ok. 2,6 mln pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 270 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo - rehabilitacyjny oraz niespełna 3 tys. poradni partnerskich.

LUX MED zatrudnia niemal 20 tys. osób, ok. 8 tys. lekarzy i 5 tys. tzw. wspierającego personelu medycznego.

Grupa LUX MED jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie.

Przedsięwzięcia stomatologiczne grupy LUX  MED

Warto przypomnieć, że od 1 stycznia 2021 r. Grupa LUX MED realizuje dwa projekty dofinansowane z Funduszy Europejskich:

  • „Zęby na lux – program profilaktyki próchnicy”, w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Higienicznym, w makroregionie centralnym (województwo mazowieckie i łódzkie);
  • „Go To Dent – profilaktyka próchnicy zębów”, w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Programów Zdrowotnych, w makroregionie południowo-wschodnim (województwa: małopolskie, podkarpackie oraz świętokrzyskie).

Głównym celem projektów jest edukacja zdrowotna – uświadamianie, iż dbanie o zęby i zdrowie jamy ustnej jest bardzo istotne dla zdrowia ogólnego oraz wysokiej jakości życia.

W ramach obu inicjatyw realizowane są interaktywne warsztaty edukacyjne dla uczniów szkół ponadpodstawowych w zakresie profilaktyki próchnicy oraz stylu życia sprzyjającego zdrowiu. Wykonywane są także stomatologiczne badania kontrolne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH