PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

„Lubuski Filar 2020” pożyczka na stomatologiczny tomograf komputerowy

Autor: miro • Źródło: ms
12-11-2020, 10:40
„Lubuski Filar 2020” pożyczka na stomatologiczny tomograf komputerowy Jacek Cichy, chirurg szczękowy (foto: bgk)
Właściciele przychodni stomatologicznej „Przyrodnicza 1” w Zielonej Górze uzyskali unijne środki na zakup tomografu. Dzielą się swoimi doświadczeniami w tym względzie.

Jacek Cichy, chirurg szczękowy z małżonką Renatą, ortodontką od 8 lat prowadzą przychodnię stomatologiczna „Przyrodnicza 1” w Zielonej Górze.

- Pacjenci zgłaszają się nie tylko z prostymi dolegliwościami, w celu podstawowego leczenia. Dobra, precyzyjna diagnostyka jest konieczna. Staramy się sprostać oczekiwaniom pacjentów dzięki nowoczesnemu sprzętowi. Niektórzy przedsiębiorcy mogą być zaskoczeni ilością dokumentów, które należy przygotować w celu otrzymania pożyczki. W naszym przypadku większość pracy wykonali „nasi” księgowi. Dzięki pożyczce z niskim oprocentowaniem, otrzymanej z Agencji Rozwoju Regionalnego, mogliśmy kupić nowoczesny, amerykański, stomatologiczny tomograf komputerowy do badania rtg. w tym CBCT - wyjaśnia Jacek Cichy.

W implantologii stomatologicznej, dzięki obrazom CBCT, uzyskujemy dane przestrzenne, wymiary, oceniamy wskazania lub przeciwwskazania do takiego leczenia. U pacjentów, skarżących się na dolegliwości w stawach skroniowo-żuchwowych i jednocześnie inne objawy np. mroczki przed oczami, ciśnienie krwi zmienne i trudne do leczenia, możemy  przeprowadzić diagnostykę w kierunku zespołu Eaglea - mówi Jacek Cichy. Dodaje on: dolegliwość jest spowodowana wydłużeniem wyrostków rylcowatych (jedno- lub obustronnie) w wyniku patologicznego zwapnienia ich lub więzadeł i ścięgien mięśni, których przyczepy znajdują się na tych wyrostkach. Kiedy te wyrostki drażnią, uciskają pęczek nerwowo-naczyniowy, pojawiają się wówczas nieswoiste objawy, dolegliwości. Badanie CBCT obrazuje nie tylko długość, ale również zakrzywienia, lokalizację w strukturach szyi. Leczenie operacyjne polega na skróceniu tych struktur do prawidłowej długości.

- Wcześniej przyjmowałem pacjentów w gabinecie, w którym było jedno stanowisko – czyli jeden stomatolog i higienistka. Bez rentgena. Teraz mamy dwa gabinety i inne pomieszczenia, np. gabinet RTG. Powstaje trzeci, przeznaczony do higienizacji jamy ustnej. Można powiedzieć, że jest to małe przedsiębiorstwo, w którym pracuje dziewięć osób. Nieoceniona w naszej działalności jest rzetelna księgowość prowadzona przez dobre biuro rachunkowe - uważa Jacek Cichy.

Pożyczki w BGK:
- pożyczka w województwie lubuskim
- o finansowaniu do 500 tys. zł
- dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw
- na warunkach rynkowych bądź korzystniejszych niż rynkowe
- oprocentowanie od 0,2 proc. w skali roku

Cel finansowania:
Przedsięwzięcia realizowane przez przedsiębiorstwa na terenie województwa lubuskiego, mające na celu wzmocnienie ich potencjału gospodarczego, wsparcie rozwoju i podniesienie konkurencyjności.

Dla kogo?
Wsparcie przeznaczone jest w szczególności dla przedsiębiorstw będących w fazie start-up oraz tych, które zamierzają zwiększyć liczbę miejsc pracy, m.in. poprzez inwestycje związane z:
a) wdrażaniem nowych rozwiązań produkcyjnych i technologicznych;
b) wprowadzaniem nowych i ulepszonych produktów i usług;
c) zakupem maszyn, sprzętu produkcyjnego, w tym umożliwiającym wdrażanie innowacji;
d) finansowaniem rozszerzenia i dywersyfikacji ich działalności
e) finansowaniem podstawowej działalności przedsiębiorstwa lub realizacji nowych projektów (zgodnie z wytycznymi KE w tym zakresie)

Okres spłaty: 5 lat
Karencja w spłacie: do 6 miesięcy

bgk.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
gabinet stomatologiczny   tomograf   CBCT  

POLECAMY W SERWISACH