PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Lublin: budynek Stomatologicznego CK przy Karmelickiej - sprzedany

Autor: miro • Źródło: ms
14-05-2021, 08:32
Lublin: budynek Stomatologicznego CK przy Karmelickiej - sprzedany Stomatologiczne Centrum Kliniczne Lublin Karmelicka 7 (źródło: Google Maps)
Budynek dawnego Stomatologicznego Centrum Klinicznego przy ul. Karmelickiej w Lublinie nabyła spółka Helvetia za 15 mln zł.
  • Budynek przy ul. Karmelickiej, w którym znajdował się Instytut Stomatologii UM w Lublinie, sprzedany został za 15 mln zł spółce Helvetia.   

  • Instytut Stomatologii UM w Lublinie działał w sprzedanym budynku od 1976 r.
  • Budowa nowoczesnego Stomatologicznego Centrum Klinicznego UM w Lublinie kosztowała 50 mln zł.

- Dokonano przeniesienia własności nieruchomości przy ul. Karmelickiej 7 w Lublinie aktem notarialnym za kwotę 15 mln zł - powiedział portalowi kurierlubelski.pl dr n. med. Wojciech Brakowiecki, rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Instytut Stomatologii działał w sprzedanym budynku Uniwersytetu Medycznego w Lublinie od 1976 r.

Co w sprzedanym budynku UCS 

Teren przy ul. Karmelickiej 7/Zielonej 3 nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Inwestor - spółka Helvetia Centrum wnioskowała o zgodę na przebudowę gmachu kliniki stomatologicznej, tak aby można było w nim usytuować mieszkania.

W budynku, oprócz lokali mieszkalnych będą także usługowe.  Zapewnione mają być również miejsca postojowe (0,7 miejsca na lokal mieszkalny oraz jedno miejsce postojowe na 10 mkw. pow. użytk. usług). Minimum 5 proc. miejsc postojowych powinno spełniać parametry dla osób niepełnosprawnych.

W spółce Helvetia, która kupiła budynek, jednym ze wspólników (15 udziałów) jest Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta Lublin w latach 2009-2018, a prezesem firmy Robert Siejka (15 udziałów). Kolejnym wspólnikiem jest Wojciech Lutek (16 udziałów).

Lipiec 2020 r.: przenosiny do nowego UCS 

Stomatolodzy z Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii w Lublinie przenieśli się z ul. Karmelickiej do nowej siedziby w nowoczesnym gmachu przy ul. Doktora Witolda Chodźki 6.

Dyrektorem UCS jest dr hab. n. med. Elżbieta Pels pracownik naukowo-dydaktyczny w Zakładzie Stomatologii Wieku Rozwojowego UM w Lublinie, a zastępczynią dr n med. Maria Cieszko – Buk. Dotychczasowy szef Stomatologicznego Centrum Klinicznego w Lublinie Ryszard Śmiech zwolnił to stanowisko, obejmując funkcję dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Co w nowej siedzibie UCS 

Inwestycja kosztowała ponad 50 mln zł, z czego ok. 30 mln zł to dotacja Ministerstwa Zdrowia. Do nowego budynku przeniosły się gabinety stomatologiczne, które do tej pory funkcjonowały właśnie przy ul. Karmelickiej i przy ul. Lubartowskiej.

Nowa siedziba Stomatologicznego Centrum Klinicznego pełni funkcję dydaktyczną, kliniczną i usługową, znajdują się tutaj jednostki zlokalizowane uprzednio przy ul. Karmelickiej 7 i Lubartowskiej 58.

Na terenie SCK mieszczą się: sale wykładowe, seminaryjne, ćwiczeń oraz dydaktyczno-przedkliniczne, gabinety stomatologiczne do leczenia standardowego oraz specjalistycznego wraz z salą do zabiegów w znieczuleniu ogólnym. W Centrum zamontowano 136 unitów stomatologicznych.

POLECAMY W SERWISACH