PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Londyn: run na gabinety stomatologiczne

Autor: nieck • Źródło: en
02-08-2021, 11:00
Londyn: run na gabinety stomatologiczne Podczas pandemii opieka stomatologiczna finansowana z budżetu była trudno dostępna (fot. Unsplash)
Pandemia COVID-19 zarysowała dwa nowe trendy - większe zapotrzebowanie na usługi dentystyczne świadczone prywatnie oraz rosnącą popularność stomatologii estetycznej. Widać wzrost zainteresowania inwestycjami w gabinety stomatologiczne.

 O nowych trendach na brytyjskim rynku świadczeń  stomatologicznych informuje firma specjalizująca się w rynku nieruchomości Christie & Co. Coraz częściej zgłaszają się do niej inwestorzy zainteresowani zakupem praktyki stomatologicznej. 

Ten rosnący popyt można tłumaczyć zmniejszeniem dostępu do usług stomatologicznych finansowanych przez publicznego płatnika (informowaliśmy o tym w tekście: Wielka Brytania: stomatologia zachowawcza na dawnych zasadach dopiero w 2021? ). Ale co ciekawe, podczas pandemii nastąpił także wzrost zapotrzebowania na stomatologię estetyczną. O tym w tekście: Pandemia zwiększa popularność stomatologii estetycznej.

Wg Christie & Co, inwestycja na rynku stomatologicznym może być obecnie szansą na duże zyski, jeśli właściciel gabinetu skupi się nie tylko na świadczeniach z zakresu stomatologii zachowawczej, ale rozszerzy ofertę gabinetu o usługi kosmetyczne i estetyczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH