• 30. edycja targów CEDE odbędzie się od 22 do 24 września w łódzkim EXPO. Poprzednia, ze względu na warunki dyktowane przez pandemię, miała miejsce w łódzkiej Atlas Arenie
  • Ważnym wątkiem tegorocznego CEDE jest Forum Cyfrowe BE DIGITAL, w ramach którego będzie można zapoznać się z najnowocześniejszymi technologiami cyfrowymi
  • Firma Exactus organizuje targi od 1991 r. Każdego roku w wydarzeniu bierze kilka tysięcy osób. 

CEDE po raz drugi w Łodzi (po długiej przerwie)  

- Na trzy dni Łódź po raz kolejny zamieni się w stolicę polskiej stomatologii. Spodziewamy się gości z całej Polski oraz świata. Podczas wystawy produkty zaprezentuje ponad 100 firm, zapowiedziano kilka nowości. W salach wykładowych stomatolodzy, technicy dentystyczni, higienistki i asystentki będą uczyć się od najlepszych - podkreślają organizatorzy 30. edycji CEDE.

Technologie cyfrowe w centrum uwagi

Ważnym elementem tegorocznych targów jest Forum Cyfrowe BE DIGITAL, w ramach którego lekarze i technicy będą mogli zapoznać się z najnowocześniejszymi technologiami cyfrowymi. W tzw. strefie testów nie zabraknie najlepszych skanerów wewnątrzustnych i laboratoryjnych, programów ułatwiających projektowanie uśmiechu czy drukarek 3D.

- Dzięki stomatologii cyfrowej lekarze w prosty sposób komunikują się z pracownią, a technicy mają możliwość szybkiego wykonania pracy ponownie w razie potrzeby. Pacjenci otrzymują estetyczną i funkcjonalną pracę bez „dławienia się masą wyciskową” - zauważa tech. dent. Michał Nytko, konsultant techniczny łódzkiej firmy Hol-Dental Depot.

- Cyfrowa technologia minimalizuje możliwość wystąpienia błędów na każdym etapie powstawania uzupełnienia, co ma bezpośredni wpływ na komfort współpracy między lekarzem a technikiem oraz zadowolenie pacjenta - dodaje Paweł Nowak z Mikran.pl.

Wyższy poziom stomatologii

- Lekarze i pacjenci nie mogą bać się cyfrowej stomatologii, bo to przyszłość, a raczej teraźniejszość. To tak jakbyśmy bali się w XIX wieku żarówek. Świat ciągle przyspiesza, każdy z nas ma coraz mniej czasu. Robimy coraz więcej rzeczy. Sięgamy wyżej, mocniej, dokładniej i w tą właśnie kanwę wpisuje się stomatologia cyfrowa. Dzięki niej stomatolodzy mogą wejść na o wiele wyższy poziom świadczonych przez nich usług – zapewnia Iwo Rutański z Optident.

Na zaproszenie organizatorów do Łodzi przyjadą również eksperci z Uniwersytetu w Maryland (USA). Kierownikiem sesji amerykańskiej jest znakomity łódzki naukowiec i praktyk dr n. med. Bartosz Suliborski (Uniwersytet Medyczny w Łodzi).

Wędrówki CEDE: Łódź, Poznań, Łódź

Przypomnijmy, że CEDE (eng. Central European Dental Exhibition) to wydarzenie z łódzkimi korzeniami. Firma Exactus organizuje targi od 1991 roku. Impreza na kilka lat opuściła rodzinne strony, ale w 2021 roku powróciła. W tym roku gospodarzem wystawy połączonej z wykładami, warsztatami i debatami jest EXPO. Każdego roku w wydarzeniu bierze kilka tysięcy osób. W tym roku organizatorzy wraz z gośćmi będą świętować 30-lecie.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.