PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Lider Innowacji - nie dla firm z branży stomatologicznej

Autor: miro • Źródło: ms
29-10-2021, 12:30
Lider Innowacji - nie dla firm z branży stomatologicznej Implantik i Arkona walczyły o tytuł Lidera Innowacji
Dwie, spośród trzech firm, nominowanych do tytułu Lider Innowacji 2021 na Lubelszczyźnie, reprezentowały branżę stomatologiczną. Rywalizację wygrała ta trzecia: Obst – producent zbożowych pełnoziarnistych rurek powlekanych miodem z kakao.

W Konkursie Lider Innowacji 2021 na Lubelszczyźnie brały udział dwie firmy z branży stomatologicznej: Implantik i Arkona. Obie rywalizowały o palmę pierwszeństwa w kategorii medycyna i zdrowie (cztery obszary konkursowe to oprócz medycyny i zdrowia - biogospodarka, informatyka i automatyka oraz energetyka niskoemisyjna).

Liderzy Innowacji to przedsiębiorcy, którzy wdrażają nowatorskie rozwiązania, a ich projekty wyróżnia wysoka innowacyjność i konkurencyjność. Wszystko to dzieje się przy wsparciu środków unijnych. Lider Innowacji to tytuł przyznawany najlepszym z najlepszych - Ambasadorom Funduszy Europejskich.

O  tytuł Lidera Innowacji walczyli:
Implantik (Michał Maciej Kort) 
- głównym celem projektu było wdrożenie wyników prac badawczo rozwojowych w zakresie określenia właściwości użytkowych materiałów do produkcji wyrobów protetyki dentystycznej. W ramach projektu wybudowano budynek centrum protetyki i implantologii oraz kompleksowo go wyposażono.

Innowacją jest projektowanie i cyfrowa obróbka prac z wykorzystaniem m.in. systemu CAD/CAM oraz technologia obróbki metali twardych.

Arkona laboratorium farmakologii stomatologicznej (Grzegorz Kalbarczyk) - firma farmaceutyczna specjalizująca się w produkcji materiałów stomatologicznych.

W ramach projektu Arkona zakupiła nowoczesną aparaturę laboratoryjną w celu rozwinięcia istniejącego już działu badawczo rozwojowego, poszerzona oferta badań pozwoliła na łatwiejsze opracowywanie nowych produktów dla branży stomatologicznej bez konieczności zlecania badań na zewnątrz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
implantologia   Arkona   protetyka stomatologiczna   CAD/CAM  

POLECAMY W SERWISACH