W Konkursie Lider Innowacji 2021 na Lubelszczyźnie brały udział dwie firmy z branży stomatologicznej: Implantik i Arkona. Obie rywalizowały o palmę pierwszeństwa w kategorii medycyna i zdrowie (cztery obszary konkursowe to oprócz medycyny i zdrowia - biogospodarka, informatyka i automatyka oraz energetyka niskoemisyjna).

Liderzy Innowacji to przedsiębiorcy, którzy wdrażają nowatorskie rozwiązania, a ich projekty wyróżnia wysoka innowacyjność i konkurencyjność. Wszystko to dzieje się przy wsparciu środków unijnych. Lider Innowacji to tytuł przyznawany najlepszym z najlepszych - Ambasadorom Funduszy Europejskich.

O  tytuł Lidera Innowacji walczyli:
Implantik (Michał Maciej Kort) 
- głównym celem projektu było wdrożenie wyników prac badawczo rozwojowych w zakresie określenia właściwości użytkowych materiałów do produkcji wyrobów protetyki dentystycznej. W ramach projektu wybudowano budynek centrum protetyki i implantologii oraz kompleksowo go wyposażono.

Innowacją jest projektowanie i cyfrowa obróbka prac z wykorzystaniem m.in. systemu CAD/CAM oraz technologia obróbki metali twardych.

Arkona laboratorium farmakologii stomatologicznej (Grzegorz Kalbarczyk) - firma farmaceutyczna specjalizująca się w produkcji materiałów stomatologicznych.

W ramach projektu Arkona zakupiła nowoczesną aparaturę laboratoryjną w celu rozwinięcia istniejącego już działu badawczo rozwojowego, poszerzona oferta badań pozwoliła na łatwiejsze opracowywanie nowych produktów dla branży stomatologicznej bez konieczności zlecania badań na zewnątrz.