PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Leczenie stomatologiczne wg ukraińskich standardów

Autor: nieck • Źródło: en
29-06-2021, 14:38
Leczenie stomatologiczne wg ukraińskich standardów Skomplikowane zabiegi stomatologiczne na Ukrainie są nawet o połowę tańsze niż w Polsce (fot. Pixabay)
Doświadczenia polskich pacjentów klinik dentystycznych na Ukrainie przeczą utartym stereotypom o zacofaniu tamtejszej stomatologii.
  • Wyjazd za wschodnią granicę w celu leczenia zębów, organizowany przez specjalną firmę, opłaca się szczególnie przy bardzo inwazyjnych zabiegach.
  • Na Ukrainie leczenie implantologiczne i protetyczne jest często o 50 proc. tańsze od analogicznych zabiegów prowadzonych w Polsce.
  • Poziom świadczeń, estetyka i wygoda gabinetów stomatologicznych na Ukrainie nie ustępują  polskim gabinetom.

Pierwszy kontakt z ukraińską kliniką polega zwykle na wymianie e-maili. Przesłaniu pantomogramu, wstępnym omówieniu planu leczenia i wyborze opcji kosztów.

Jak opowiada Gazecie Wyborczej mężczyzna, który przeszedł skomplikowane zabiegi stomatologiczne na Ukrainie, dano mu do wyboru jeden trzech pakietów – złoty, srebrny lub brązowy, w zależności od wysokości budżetu, jaki zaplanował na leczenie i satysfakcjonującego go standardu kliniki.

W Polsce koszt leczenia jego uzębienia miał wynieść między 21 a 25 tys. zł. Mimo, że oszczędzał od kilku lat, takiej sumy przeznaczyć na dentystę nie mógł, więc znalazł  firmę, która organizuje wyjazdy do stomatologów na Ukrainę.

We Lwowie,  w niecały tydzień przeprowadzono kluczowe zabiegi. By zakończyć leczenie potrzebna jest jeszcze jedna wizyta na Ukrainie, podczas której zostanie założony most i korony.

Inny pacjent z kolei przeszedł leczenie w dwa dni, a jego koszt wyniósł dokładnie połowę tego, co zapłaciłby w Polsce. Ponadto ukraińska dentystka, zamiast usuwać, ratowała jego naturalne zęby, podczas gdy w kraju usłyszał, że musi mieć protezę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH