PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Kto przejmie budynek byłego Stomatologicznego Centrum Klinicznego w Lublinie

Autor: miro • Źródło: ms
11-02-2021, 10:19
Kto przejmie budynek byłego Stomatologicznego Centrum Klinicznego w Lublinie Lublin Lubartowska 58 (źródło: Google Maps)
Uniwersytet Medyczny w Lublinie rozważa podjęcie kolejnej próby sprzedaży nieruchomości przy ul. Karmelickiej, w której funkcjonowało Stomatologiczne Centrum Kliniczne.

Działka o pow. 5 tys. mkw. w centrum miasta z budynkiem SCK została wyceniona w 2019 r. na 11,133 mln zł.

Budynek przy ul. Lubartowskiej 58 jest obiektem zabytkowym z klasyczną klatką schodową i kamiennymi balustradami. Niegdyś kamienica należała do dawnej Fabryki Wag Wilhelma Hessa.

Nieruchomość nie spełnia wymagań użytkowych uczelni medycznej, natomiast generuje koszty miesięcznego utrzymania. Nie ma jeszcze decyzji o jej sprzedaży, ale jest to bardzo poważnie rozważane.

Budynek przy Lubartowskiej znajduje się w centrum Lublina i po rewitalizacji może być wykorzystany na hotel lub apartamentowiec.

Pierwszy przetarg na nabycie nieruchomości nie przyniósł rezultatu, gdyż jedyny zainteresowany nie wpłacił wadium.  

Jak wiadomo Stomatologiczne Centrum Kliniczne  przeniosło się do nowoczesnego budynku na terenie kampusu UM w Lublinie przy ul. Chodźki 6.

W nowej siedzibie Stomatologicznego Centrum Klinicznego, które pełni funkcję dydaktyczną, kliniczną i usługową, znalazły się jednostki wcześniej zlokalizowane przy ul. Karmelickiej 7 i Lubartowskiej 58.

Na terenie SCK mieszczą się: sale wykładowe, seminaryjne, ćwiczeń oraz dydaktyczno - przedkliniczne, gabinety stomatologiczne do leczenia standardowego oraz specjalistycznego wraz z salą do zabiegów w znieczuleniu ogólnym.

Kubatura nowego obiektu SCK to ok. 35 tys. mszesc. a pow. całk. ok. 8,2 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH