PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Kredyty dla pacjentów z ograniczonymi funduszami

smn
16-10-2019, 09:03
Kredyty dla pacjentów z ograniczonymi funduszami Pacjenci mogą obecnie wybierać w różnorodnej ofercie kredytów przeznaczonych na leczenie (fot. pixabay)
Kredyt ratalny pomaga pacjentom w decyzji co do rozległości planowanych zabiegów. Banki chętnie współpracują z prywatnymi lecznicami dentystycznymi i nie przypadkiem leczenie stomatologiczne  "na kredyt" przecierało szlaki w finansowaniu płatnych usług medycznych.

Często informacja na temat całkowitych kosztów leczenia protetycznego, ortodontycznego czy implantotogicznego mocno opóźnia podjęcie decyzji przez pacjenta, albo wręcz zniechęca go do korzystania z usług na wysokim poziomie. Wyjściem z problemu jest ratalny system spłat należności za zabiegi. Te gabinety, które współpracują z kredytodawcą mogą proponować pacjentowi natychmiastowe rozpoczęcie leczenia, a pacjent spłaca kredyt w niskooprocentowanych ratach przez kilka lat.

Pacjent często sam może decydować o liczbie rat oraz wielkości udziału kredytu w kosztach leczenia. Niektóre banki udzielają takiego kredytu bez wkładu własnego pacjenta, a jeśli w grę wchodzi niezbyt duża suma pacjent uzyskuje dodatkowe finanse bez przedstawiania zaświadczenia o zarobkach, okazując jedynie dowód osobisty.  

Obecnie na raty można kupić praktycznie wszystkie usługi stomatologiczne. Finansowanie kilku procedur można ze sobą połączyć. Ponadto pacjent może otrzymać kredyt na leczenie rodziny. 

Cała procedura rozpoczyna się od wypełnienia wniosku w rejestracji przychodni lub przez internet. W odpowiednie pola należy wpisać rodzaj leczenia, koszt usługi, wysokość zarobków, miesięczną wartość innych zobowiązań finansowych oraz liczbę osób na utrzymaniu. Po przekazaniu tych wstępnych danych pacjent natychmiast otrzymuje informację o maksymalnej kwocie kredytu, którą może uzyskać bez przedkładania dodatkowych zaświadczeń. Ma on do wyboru kilka opcji planu spłaty obejmujące różne okresy finansowania. Umowę otrzymuje przez zaakceptowanie jednego z planów, najpierw drogą elektroniczną, a następnie kurierem. Pieniądze przelewane są bezpośrednio na konto kliniki stomatologicznej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH