• Targi KRAKDENT 2023 zdecydowanie rozwiały obawy o stagnację w branży stomatologicznej. Zainteresowanie inwestycjami w gabinety dentystycznego jest duże
  • Oferta szkoleniowa KRAKDENT wyznaczona była wykładami znanych specjalistów. Był wśród nich prof. Monty Duggal, który poprowadził sesję stomatologii dziecięcej zatytułowaną: Update wytycznych leczenia schorzeń powszechnie spotykanych 
  • KRAKDENT w 2024 r. odbędą się pomiędzy 11 a 13 kwietnia  

Branża stomatologiczna w okresie wzrostu 

infoDENT24.pl: KRAKDENT 2023 za nami. Już pierwsze godziny od momentu rozpoczęcia tegorocznych targów widać było wyjątkową frekwencję. Ponadprzeciętne zainteresowanie ofertą wystawców utrzymywało się praktycznie do zamknięcia hal EXPO w Krakowie. To co działo się na tegorocznych targach KRAKDENT pokazuje, że branża stomatologiczna ma się wyjątkowo dobrze. Targi zdecydowanie rozwiały obawy o stagnację w branży. 

Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targi w Krakowie Sp. z o.o.: Na podsumowania jeszcze za wcześnie. Jednak jedno jest pewne KRAKDENT 2023 cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem gości. Przez cały czas trzydniowych targów przez hale Wisła i Dunaj przewijał się tłum osób zainteresowanych ofertą wystawców. Wielu gości zawarło większe lub mniejsze transakcje. To cieszy, bo oznacza, że oferty wystawców bliskie były oczekiwaniom lekarzy dentystów.

Zresztą nie tylko ich. Najkrótszym i celnym komentarzem i oceną KRAKDENT ze strony wystawców jest chęć rezerwowania miejsca na przyszłoroczne targi, które odbędą się od 11  do 13 kwietnia 2024 r. Mamy wiele sygnałów o chęci zwiększania powierzchni wystawienniczych. To wynik m.in. wyjątkowo dużej frekwencji odwiedzających w tym roku.

Doceniamy takie deklaracje. Chcemy, żeby nasi partnerzy czuli się komfortowo w kontaktach z pracownikami Targów w Krakowie. Tak jak coraz częściej pacjenci mają w procesie leczenia wyznaczonych swoich opiekunów, tak chcemy, żeby nasi pracownicy byli czujnymi opiekunami wystawców. Staramy się reagować natychmiast na każdą: wątpliwość, uwagę, opinię, czy życzenie.

infodent24.pl: Wizytówką KRAKDENT 2023 nie były jednak tylko oblegane stoiska wystawców, ale również pełne sale wykładowe. Można powiedzieć, że oferta szkoleniowa wypaliła.

Grażyna Grabowska: Zaprosiliśmy specjalistów o wyjątkowej renomie w branży stomatologicznej. Nie często zdarza się taka okazja, aby w Polsce nie tylko wysłuchać ich wykładów, ale także przedyskutować kwestie wymagające wyjaśnienia. Wspomnę tylko o znanym w świecie stomatologii dziecięcej ekspercie, jakim jest prof. Monty Duggal, który poprowadził sesję stomatologii dziecięcej zatytułowaną: Update wytycznych leczenia schorzeń powszechnie spotykanych u dzieci i młodzieży – próchnicy, wad rozwojowych i urazów. Dużym zainteresowaniem – jak co roku – cieszyła się oferta szkoleniowa przygotowana przez dr. n. med. Macieja Żarowa w ramach Międzynarodowego Kongresu Stomatologicznego Dental Spaghetti.

KRAKDENT: biznes, nauka, ale także rozrywka 

infodent24.pl: Kontynuując wątek kulinarny, chociaż już nie włoski,  wspomnę o restauracjach: Koma Japanese Italian Polish Food, Chopin, Magnateria, Metropolitan, Loża, Las Kraków, o Muzeum Fabryce Wódki, czy Lastriko. To partnerzy Targów w Krakowie, którzy dla gości KRAKDENT zaoferowali zniżki do 15 proc. rachunków. Było w czym wybierać.

Grażyna Grabowska: To jeden z ukłonów w stronę naszych gości. Mamy pierwsze sygnały ze strony restauratorów, że ich lokale licznie odwiedzali uczestnicy KRAKDENT.

Chcemy, żeby wszyscy przyjeżdżający na nasze targi dobrze czuli się w Krakowie. Zależy nam na tym, ponieważ są dla nas ważni.

Po raz pierwszy zaproponowaliśmy gościom KRAKDENT możliwość przelotu śmigłowcem nad Krakowem. Taka forma krótkiego relaksu spotkała się z wyjątkowo żywym zainteresowaniem. KRAKDENT jest oczywiście imprezą biznesową, ale nie oznacza to, aby nie mogła być także okazją do miłego spędzenia czasu.