PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Korzyści z prowadzenia zapisów on-line

Autor: nieck • Źródło: en
17-07-2018, 09:55
Korzyści z prowadzenia zapisów on-line System zapisów on-line dla pacjentów ma wiele korzyści (fot. pixabay)
Dla pacjenta umawianie się na wizytę przez telefon nie zawsze jest łatwe. Sprawy zawodowe i rodzinne są na tyle absorbujące, że leczenie u dentysty spada na ostatnią pozycję na liście rzeczy do załatwienia. Kiedy wreszcie przypomną sobie o konieczności umówienia wizyty, bywa już tak późno, że nikt nie odbiera od nich telefonu.

Problem braku czasu i uwagi rozwiązuje możliwość zapisów internetowych. Zamiast wykonywania telefonu w określonych godzinach pacjent robi rezerwację terminu o dowolnej porze, wykorzystując komputer, smarfon, tablet...A skoro umówienie się na wizytę  jest łatwiejsze, z większym prawdopodobieństwem się to wydarzy, konstatuje Sally McKenzie na łamach portalu drbicuspid.com.

Jako argument, popierający wdrożenie takiego rozwiązania, Sally McKenzie przytacza wyniki firmy Zocdoc, która oferuje system do zapisów on-line dla gabinetów lekarskich: blisko 45 proc. wizyt rezerwowanych jest właśnie przez internet i zwykle odbywa się po godzinach pracy. Wielu pacjentów wybiera krótki termin i odbywa wizytę u lekarza w ciągu następnych 24 godzin.

Jednak fakt, że pacjent który permanentnie nie ma czasu, w efekcie trafia na fotel stomatologiczny nie jest jedyną zaletą rezerwacji on-line.

Ponadto zwiększa zadowolenie pracowników gabinetu, bo nikt nie przepada za spędzaniem całych dni na odbieraniu telefonów. Wdrożenie systemu rezerwacji on-line zmniejsza liczbę rozmów telefonicznych i w wygospodarowanym w ten sposób czasie pracownik może wykonywać inne zadania, które być może sprawią mu więcej satysfakcji z pracy.

Co nie oznacza oczywiście, że osoba pracująca w rejestracji nie musi być szkolona jak telefony od pacjentów obsługiwać. Zawsze będą tacy, którzy wybiorą rozmowę. Jednak mniejsza liczba telefonów oznacza, że rejestratorka więcej uwagi będzie mogła poświęcić pacjentom obecnym w gabinecie, zdobędzie w tym względzie doświadczenie, a to owocuje jej większą lojalnością wobec pracodawcy. 

System zapisów on-line to najlepszy dowód, że praktyka stomatologiczna nadąża za wszystkimi technologicznymi nowinkami. Ponadto podnosi wydajność gabinetu, pod warunkiem że wybrany przez właściciela praktyki system zapisów jest prosty i intuicyjny dla korzystającej z niego osoby, przestrzega Sally McKenzie kierująca firmą McKenzie Management specjalizującą się w zarządzaniu w stomatologii. 

Wiecej: DrBicuspid.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH