PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kolejni chętni na łatwe pieniądze od lekarzy dentystów

Autor: miro • Źródło: ws
20-08-2015, 08:14
Kolejni chętni na łatwe pieniądze od lekarzy dentystów Umowy o wpis do rejestru (foto: pixabay)
Lekarze i lekarze dentyści tworzą grupę zawodową, która najczęściej znajduje się na celowniku przedsiębiorczych firm tworzących płatne rejestry medyków. Służące one w zasadzie do łatwego pozyskiwania pieniędzy od zdezorientowanych medyków.

Ostatnio Wielkopolska Izba Lekarska poinformowała, że lekarzom i lekarzom dentystom przesyłane są pisma zawierające prośbę o uregulowanie opłaty rejestracyjnej - w celu dokonania w Rejestrze Krajowych Świadczeniodawców Leczniczych wpisu o prowadzonej działalności leczniczej.

Podmiotem prowadzącym ten rejestr jest spółka prawa handlowego Rejestr Krajowych Świadczeniodawców Leczniczych sp. z o.o. (RKŚL). Pamiętać należy, że zakres działalności tej firmy dotyczy aktywności prawniczej i nie jest związana z realizowaniem ustawowych zadań państwa, czy izb lekarskich.

WIL podkreśla, że lekarze i lekarze dentyści nie mają obowiązku rejestrowania się w tym portalu, ani uiszczania opłaty rejestracyjnej. 

Pisma kierowane przez RKŚL stanowią wyłącznie ofertę handlową do zawarcia półrocznej umowy o opublikowanie w rejestrze informacji o lekarzu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH