Rok 2020 dla branży wystawienniczej jest stracony, czy taki będzie następny?

Organizatorzy CEDE podjęli decyzję o wycofaniu się z przeprowadzenia tegorocznej edycji wystawy stomatologicznej, zaplanowanej pierwotnie w okresie od 3 do 5 grudnia 2020 r. Kolejny termin to 16 - 18 września 2021 r.

Trudno uwierzyć, że targowi wystawcy i ich goście podołają wyjątkowo napiętemu harmonogramowi, zważywszy, że pięć dni wcześniej skończyć się ma Warsaw Dental Medica Show (od 9 do 11 września).

Sytuacja pandemiczna sprawiła, że 28. Międzynarodowe Targi Stomatologiczne w Krakowie początkowo miały się odbyć 12-14 marca 2020 r., później 8 – 30 maja, później 3 – 5 września, ostatnia aktualna data  to szczęśliwie nie termin wrześniowy, ale 15 – 17 kwietnia 2021 r. Z tym, że Targi w Krakowie (organizator Krakdent) będą miały na terenach wystawienniczych Expo szpital polowy, który rozpocząłby pracę w grudniu 2020 r. Trudno uwierzyć, że nie będzie po nim śladu już w kwietniu 2021 r.

Nie do końca sprawa jest jasna z Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, organizatora Warsaw Dental Medica Show. Zarząd firmy oferował niekomercyjne udostępnienie hal targowych (150 tys. mkw.) na potrzeby szpitala tymczasowego. Rząd postawił na Stadion Narodowy, ale rozwój pandemii może sprawić, że będą niezbędne kolejne tego typu ośrodki. Co wówczas?

Niczego wykluczyć nie można, a więc i tego, że organizatorzy targów stomatologicznych, niczym prezenterzy pogody, będą tłumaczyli dlaczego ich prognozy co do terminów targowych imprez nie sprawdziły się.