• Architektka Hanna Pietras wraz ze swoim zespołem zaaranżowała przestrzeń kliniki stomatologii estetycznej klasy premium (200 mkw. z recepcją, poczekalnią, łazienką, trzema gabinetami stomatologicznymi oraz pomieszczenia techniczne)
  • Inwestorzy, którzy zgłosili się do pracowni Pietras, chcieli stworzyć unikatową przestrzeń. Taką, która zaskoczy, ale też da poczucie wyjątkowości. Będzie dostosowane do klientów, którzy oczekują nie tylko najwyższej jakości usług, ale zwracają również uwagę na otoczenie miejsca, jego detale
  • Realizacja projektu wnętrz kliniki nie zaburzyła funkcjonalności oraz ergonomii przestrzeni, w której długimi godzinami pracują lekarze dentyści   

Wnętrze wypełnione luksusem

 Po przekroczeniu progu kliniki może rodzić się pytanie, czy aby na pewno są tu gabinety stomatologiczne. 

 - Wciąż projektuje się gabinety medyczne, które są utrzymane w ściśle określonej stylistyce. Brakuje w nich przytulności i elegancji. Dominuje biel, bardzo minimalistyczna recepcja z rzędem krzesełek w poczekalni, a same gabinety lekarskie nie odbiegają od tego, co się dzieje na korytarzu -  mówi architektka Hanna Pietras.

Inwestorzy, którzy zgłosili się do pracowni Pietras wiedzieli, że chcą stworzyć zupełnie inną przestrzeń. Taką, która zaskoczy, ale też da poczucie wyjątkowości. Będzie dostosowane do klientów, którzy oczekują nie tylko najwyższej jakości usług, ale zwracają również uwagę na otoczenie miejsca, jego detale.

Architektka wraz ze swoim zespołem zaaranżowała przestrzeń kliniki, która liczy 200 mkw.  a składała się na nią: recepcja, poczekalnia, łazienka, trzy gabinety stomatologiczne, oraz pomieszczenia techniczne.

Komfortowo oraz przytulne 

W całym projekcie chodziło o wywołanie od wejścia uczucia, że jest to wyjątkowe i luksusowe miejsce. Stąd pomysł na recepcję, która skalą i wykończeniem robi ogromne wrażenie. Naturalny kamień, naturalne drewno, a to wszystko uzupełnione designem z najwyższej półki – markowe oświetlenie i designerskie lustro.

Poczekalnia jest przestronna, ale mimo to przytulna. Pacjenci mogą rozsiąść się wygodnie na kanapach oraz fotelach włoskich i francuskich stylistów z najwyższej półki. 

- Zależało mi na szlachetnych materiałach, które są ponadczasowe i eleganckie. Stąd ten naturalny kamień na wyspie recepcyjnej i drewno. Wnętrze, które ma być wyjątkowe, musi być wypełnione najwyższej jakości materiałami i najlepszym designem. Potraktowałam je nieco jak galerie stąd takie, a nie inne formy mebli, czy elementy sztuki jak lustro i obraz -  dodaje Hanna Pietras.

- Projektowanie tego wnętrza było dla mnie sporym wyzwaniem, ale szybko zrozumiałam, kto będzie użytkownikiem i jakie będą jego oczekiwania. One nie kończą się na perfekcyjnie wykonanej usłudze, liczy się również samo miejsce. Stąd taka dbałość o detale – freski, sztukateria. To w założeniu miało być wnętrze luksusowe i takie też finalnie jest - dodaje architekta.

Założeniem całego projektu było stworzenie wnętrza luksusowego, ale takiego, które by nie onieśmielało. Takiego, w którym pacjenci będą czuć się komfortowo oraz przytulnie, a przede wszystkim takiego, do którego będą chcieli wracać.

Funkcjonalność i ergonomia, a eklektyzm

W całym projekcie wnętrz kliniki nie można zapomnieć o dwóch ważnych czynnikach, które mają ułatwić codzienną pracę personelu. Funkcjonalność oraz ergonomia w tym przypadku nie została zaburzona, a wręcz Hanna Pietras na każdym etapie projektu sprawdzała płynność ciągów komunikacyjnych również wokół foteli dentystycznych. Każdy mebel, który został ustawiony w gabinecie musiał mieć konkretne zastosowanie.

Gabinet dentystyczny to miejsce pracy. I o tym nigdy nie powinniśmy zapominać. Co nie oznacza, że aranżacyjnie odbiega on od tego, co można znaleźć za jego drzwiami. Sercu Hanny Pietras bliski jest eklektyzm i zamiłowanie do luksusowych wnętrz, to  jest widoczne w każdym metrze projektu. Dzięki temu to wnętrze jest tak autentyczne.

Uwagę pacjentów przykuwa to, co się dzieje w przestrzeni kliniki. A dzieje się dużo, bo taki jest eklektyzm. Jest kolor, materiał, struktura, kształt.

   Projekt: Hanna Pietras, Julia Pałuba