Beata Krakowska dyrektor ds. stomatologii i medycyny estetycznej enel - med poinformowała infoDENT24.pl, że w 2019 r. spółka uruchomiła już dwanaście gabinetów stomatologicznych, a na przełomie tego i przyszłego roku - kolejne cztery. W sumie na terenie Polski funkcjonować ma ponad 90 gabinetów stomatologicznych. Czy w związku z tym spółka radzi sobie z pozyskaniem odpowiedniej liczby lekarzy dentystów – pyta infoDENT24.pl?

Beata Krakowska
W stomatologii działamy od 26 lat i radzimy sobie z pozyskiwaniem odpowiedniej kadry specjalistów. Jest to proces ciągły. Obecnie współpracuje z nami ok. 200 lekarzy dentystów. Nie mamy problemów z napływem chętnych do pracy w enel – med, z tym jednak zastrzeżeniem, że wysoka podaż dotyczy przede wszystkim stomatologów rozpoczynających karierę zawodową.

Naszym atutem jest duża baza pacjentów, lokalizacje placówek i  oferta szybkiego rozwoju zawodowego - uczestnictwo w wielu szkoleniach, sympozjach.  Dajemy dentystom do dyspozycji nowoczesny sprzęt uznanych marek, możliwość wykorzystywania w diagnostyce zaawansowanej technologicznie aparatury rtg. Stwarzamy także szansę szybkiego zdobycia doświadczenia odpowiadającego współczesnym trendom panującym na rynku. Atutem jest również możliwość codziennej pracy ramię w ramię ze specjalistami z różnych dziedzin stomatologii. To wszystko czyni, że nasza oferta jest bardzo atrakcyjna dla młodych lekarzy.

Trudniej pozyskać nam  specjalistów z bogatym doświadczeniem zawodowym. W tym przypadku występują pewne ograniczenia, gdyż tego typu osób poszukujących pracy jest niewiele, dotyczy to przede wszystkim pedodontów i ortodontów. Pomaga nam wysoka ocena miejsca pracy przez nasz personel medyczny i ich rekomendacje, które  przekonują doświadczonych lekarzy do  nawiązania współpracy właśnie z nami.

60 proc. lekarzy dentystów współpracuje z nami przez kilka dni w tygodniu, tę zależność najlepiej obrazuje relacja: 200 stomatologów pracuje w 80 gabinetach. Tendencje ogólnopolskie są podobne. Z analiz PMR wynika, że połowa lekarzy dentystów chce związać się z jednym pracodawcą, 30 proc. wybiera dwa, trzy miejsca pracy, a 20 proc. - ponad trzy.

Dbając o jakość i satysfakcję pacjentów proponujemy naszym najlepszych lekarzom rozszerzania grafików Chętnych do współpracy z nami, głównie w dużych miastach – serdecznie zapraszamy.