PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Już 359 foteli w sieci Medicover Stomatologia

Autor: miro • Źródło: ms
13-01-2022, 11:07
Już 359 foteli w sieci Medicover Stomatologia Jedno z centrów Medicover Stomatologia (fot. Medicover)
Medicover Stomatologia dysponuje już 64 lokalizacjami w 20 miastach i łącznie 359 fotelami stomatologicznymi - w dwa lata podwajając ich liczbę. 2022 r. zapowiada się dla sieci równie intensywnie jeśli chodzi o rozwój nowoczesnej bazy leczniczej.
  • Medicover Stomatologia dysponuje 64 lokalizacjami w 20 miastach.
  • W ciągu ostatnich 12 miesięcy sieć Medicover wzbogaciła się aż o 9 własnych centrów stomatologicznych.
  • Sieć intensyfikuje proces certyfikacji Invisalign lekarzy dentystów, aby zwiększyć możliwość leczenia ortodontycznego.
  • Rośnie potencjał centrów stomatologicznych m.in. w zakresie implantologii i protetyki.  

 

 

359 foteli stomatologicznych w całej Polsce

W 2021 r. Medicover Stomatologia zwiększył swój udział w rynku prywatnych usług dentystycznych. Sieć nie tylko postawiła na dynamiczny rozwój własnej marki, otwierając aż 9 nowych centrów, ale także na akwizycje, przejmując 5 dobrze prosperujących klinik. W sumie, dzięki poszerzeniu portfolio w 2021 roku, sieć dysponuje już 64 lokalizacjami w 20 miastach.

– W minionym roku założyliśmy sobie ambitny cel biznesowy, jakim było przekroczenie liczby 300 foteli. Rozwój sieci, a także kolejne przejęcia centrów działających na rynku sprawiły, że wynik ten osiągnęliśmy już we wrześniu, a więc szybciej niż zakładaliśmy. W efekcie, na koniec roku dysponowaliśmy dokładnie 359 fotelami, w zaledwie dwa lata podwajając tę liczbę. To najlepiej pokazuje dynamikę, z jaką realizujemy nasze plany i inwestycje – mówi Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia.

 Tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy sieć wzbogaciła się aż o 9 własnych centrów stomatologicznych pod szyldem Medicover Stomatologia, powstałych w Bielsku-Białej, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Toruniu, a także w Warszawie, gdzie uruchomiono aż cztery lokalizacje.

W sumie nowe centra wprowadziły kolejnych 68 foteli dentystycznych i zapewniły Medicover ponad 4 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni medycznej w prestiżowych lokalizacjach.

 

Przemyślana, nietuzinkowa strategia rozwoju

Wraz z rozwojem sieci rozwija się także koncept „Rytuału Uśmiechu”, w którym  od roku otwierane są nowe centra. To autorski format przestrzeni medycznej, wprowadzony na rynek jesienią 2020 r. wraz z otwarciem flagowego centrum na Placu Konstytucji w Warszawie. Jego fundamentem jest m.in. dostęp pacjenta do kompleksowego leczenia i technologii, nowy standard opieki oraz design miejsca, będący zaprzeczeniem tradycyjnego wizerunku dentysty, a także unikalny na rynku customer experience, budujący pozytywne doświadczenia. W ubiegłym roku 8 z 9 nowo otwartych centrów powstało właśnie w tym formacie.

POLECAMY W SERWISACH