• Jubileuszowe 30. targi stomatologiczne CEDE (22-24 września) odbędą się o raz pierwszy w hali wystawienniczej EXPO w Łodzi
 • Wstęp na wystawę CEDE jest bezpłatny, wymaga jedynie rejestracji online. W wydarzeniu weźmie udział 136 wystawców
 • Goście CEDE będą mogli m.in. zapoznać się z markowymi skanerami wewnątrzustnymi i laboratoryjnymi, programami do obróbki danych, urządzeniami do frezowania i druku 3D
 • W sesji z udziałem specjalistów amerykańskich poruszone zostaną takie zagadnienia jak: powikłania w endodoncji, praca pod mikroskopem, peri-implantitis, stomatologia estetyczna, regeneracja przyzębia, cyfrowa implantologia. 

Organizatorem CEDE (22-24 września) jest firma Exactus, a gospodarzem - po raz pierwszy w historii - hala EXPO w Łodzi (Al. Politechniki 4). Nowoczesny obiekt sąsiaduje z kampusem, który doskonale pamiętają bywalcy CEDE w latach 1991-2007.

Zasady uczestnictwa w wydarzeniach na CEDE

- Odwiedzającym przypominamy, że wstęp na wystawę jest bezpłatny, wymaga jedynie rejestracji online. Można to zrobić w domu lub na miejscu, korzystając z dostępnych przy wejściu komputerów. Podczas targów można będzie zapisać się również na konferencje oraz warsztaty, o ile oczywiście będą jeszcze dostępne miejsca.

Wystawa CEDE odbędzie się w jednym, przestronnym pawilonie. Sale wykładowe i warsztatowe zlokalizowane są na 1 piętrze, na które prowadzą schody oraz windy.

Przed przyjazdem do Łodzi warto zapoznać się z listą zgłoszonych przez wystawców nowości oraz pobrać aplikację mobilną CEDE, ułatwiającą zwiedzanie oraz udział w szkoleniach.

Organizatorzy pamiętali również o tych, którzy przyzwyczajeni są do uczestnictwa w CEDE z drukowanym programem i listą wystawców w dłoni.

Targowy pocket program będzie rozdawany przy wejściu.

Na oficjalnej stronie CEDE (wydarzenia) znajduje się także lista rekomendowanych hoteli, również tych, które oferują zniżki dla uczestników CEDE.

W okolicy EXPO nie brakuje miejsc do zaparkowania samochodu, obiekt wyposażony jest w kompleksowe zaplecze gastronomiczne.

Wystawcy oczekują na stoiskach w godz. 10-18 w czwartek i piątek oraz 10-16 w sobotę.

Programy edukacyjne na CEDE

Jedną z nowości CEDE jest Strefa Digital, realizowana wraz z partnerami w ramach Forum Cyfrowego BE DIGITAL.

Na projekt Forum Cyfrowe BE DIGITAL składają się:

 • płatne wykłady i warsztaty organizowane w salach,
 • bezpłatne prezentacje na Scenie Digital oraz sąsiadującej z nią Strefie Testów.

Będzie to miejsce, w którym lekarze dentyści oraz technicy dentystyczni będą mogli w praktyczny sposób zapoznać się z:

 • markowymi skanerami wewnątrzyustnymi i laboratoryjnymi,
 • programami do obróbki danych,
 • urządzeniami do frezowania i druku 3D.

Udział w Forum CEDE Dental Challenge zapowiedzieli eksperci z Uniwersytetu w Maryland, zaproszeni przez kierownika naukowego projektu dr. n. med. Bartosza Suliborskiego.

- Sesja jest efektem współpracy i osobistych kontaktów z Uniwersytetem Maryland, wybór tematów - pochodną obserwacji pracy polskich praktyków i pytań, które otrzymuję. Sądzę, że wykłady naszych gości trafią do praktyków o różnej skali doświadczenia - podkreśla autor.

W programie tzw. sesji amerykańskiej znalazły się takie tematy jak:

 • powikłania w endodoncji,
 • praca pod mikroskopem,
 • peri-implantitis,
 • stomatologia estetyczna,
 • regeneracja przyzębia,
 • cyfrowa implantologia.

Gwiazdy CEDE

W tym roku, podobnie jak w poprzednich, ogłoszeni zostaną laureaci plebiscytu Gwiazdy CEDE w kilku kategoriach tematycznych. Zwycięzcy otrzymają statuetki podczas bankietu, który odbędzie się Pałacu Poznańskiego w czwartek wieczorem.

Rejestracja na wystawę, konferencję oraz bankiet dostępna jest tutaj

Na CEDE do Łodzi warto przyjechać całą rodziną, by po wizycie na wystawie przekonać się jak zmieniło się miasto spędzając czas korzystając z jednej z wielu atrakcji. Na uczestników targów czekają: cieszące się ogromną popularnością Orientarium, Festiwal Światła Light Move Festiwal, Ulica Żywiołów w EC1 oraz Festiwal Komiksu i Gier.