PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jeśli kawa to tylko u ... dentysty

Autor: miro • Źródło: ms
15-12-2021, 10:32
Jeśli kawa to tylko u ... dentysty Nowe centrum stomatologiczne Medicover w Gdańsku (fot. Medicover)
Medicover Stomatologia nie zatrzymuje się w "Rytuale Uśmiechu". Właśnie w Gdańsku zaczęło funkcjonować nowe centrum stomatologiczne, które śmiałą aranżacją wnętrz zrywa ze stereotypowym wizerunkiem gabinetu. Ma być przytulnie, miło i odstresowująco.
  • Powstało kolejne centrum stomatologiczne Medicover w koncepcji "Rytuału Uśmiechu", tym razem w Gdańsku, przy  ul. Sosnowej 7/UK5.

  • Nowo powstałe centrum jest dziś jednym z najnowocześniejszych w Trójmieście, ale także jednym z najbardziej wszechstronnych, zapewniając holistyczne podejście do leczenia.

  • "Rytuał Uśmiechu” to pionierskie w Polsce podejście do projektowania i tworzenia przestrzeni medycznej mające za zadanie otoczyć pacjenta atmosferą relaksu i wyciszenia.  

W Gdańsku kolejne centrum stomatologiczne w "Rytuale Uśmiechu" 

230 mkw. powierzchni i 6 gabinetów, a do tego wnętrze, w którym można poczuć się jak w domu – tak w skrócie wygląda najnowsza inwestycja Medicover Stomatologia w woj. pomorskim. W Gdańsku zadebiutowało właśnie centrum dentystyczne stworzone w nowym koncepcie sieci – „Rytuale Uśmiechu”.

To wyróżniający się na rynku format, w którym od roku otwierane są wszystkie centra marki. Cechuje go zarówno holistyczne podejście do leczenia, szeroki dostęp do specjalistów i najnowszych technologii, nowy standard opieki, jak również charakterystyczny design miejsca, mocno nawiązujący do kawiarnianego klimatu oraz historii i architektury miasta, w którym powstaje nowe centrum.

– Kontynuujemy naszą ekspansję w woj. pomorskim. Wraz z nowo otwartym centrum dysponować będziemy już 5 lokalizacjami w Trójmieście, z czego aż dwie działają w „Rytuale Uśmiechu”. Z tym formatem zadebiutowaliśmy w Gdyni, otwierając sześciogabinetowe centrum o powierzchni 300 mkw., teraz otworzyliśmy siostrzane w Gdańsku – mówi Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia.

"Rytuał Uśmiechu" zadomawia się w całej Polsce 

Podobne lokalizacje działają dziś tylko w kilku polskich miastach – w Toruniu, Łodzi, Bielsku-Białej oraz w Warszawie na placu Konstytucji, gdzie mieści się flagowe centrum.

– „Rytuał Uśmiechu” to pionierskie w Polsce podejście do projektowania i tworzenia przestrzeni medycznej, niemal w każdym aspekcie zrywające ze stereotypowym wizerunkiem dentysty i mające za zadanie otoczyć pacjenta atmosferą relaksu i wyciszenia, która sprzyja nie tylko samemu leczeniu, ale i pokonywaniu własnych lęków przed wizytą – tłumaczy Wioletta Januszczyk.

To podejście widać także w gdańskiej inwestycji. – Ma to konkretny cel terapeutyczny. Chcemy pokazać pacjentom, zarówno dzieciom jak i dorosłym, że można leczyć się w miejscu, które nie budzi negatywnych skojarzeń, nie pogłębia lęków i fobii stomatologicznych i nie przywołuje traum. Wręcz przeciwnie, poprzez koncept „Rytuału Uśmiechu” udowadniamy w praktyce, jak przemyślana w najdrobniejszym szczególe przestrzeń potrafi pozytywnie oddziaływać na zmysły, wyciszyć i zbudować dobre wspomnienia z wizyty, a w rezultacie zmieniać także nastawienie do samego leczenia, zwłaszcza, że w parze idzie także wysoki standard opieki i empatia – mówi.

Mid-century modern i klimat stoczni

Pomóc ma w tym m.in. nietypowa jak na dentystę, odstresowująca aranżacja przestrzeni przypominająca kawiarnię, hotelowe lobby, czy nawet czytelnię. I tak, w gdańskim centrum zamiast tradycyjnych krzeseł poczekalnianych, znajdujemy wygodne fotele utrzymane w stylu mid-century modern, w których można zrelaksować się przed wizytą. W łagodzeniu napięcia mają także pomóc książki, w gdańskim centrum ustawione na wysokiej po sufit biblioteczce.

Pacjenci mogą na niej znaleźć nawet kilkaset pozycji, w tym kultowe powieści, poezję i albumy ze zdjęciami. Z kolei osoby, które nie lubią czekać na swoją kolej w fotelu, mogą to zrobić przy znanym z kawiarni common table, czyli dużym stole z krzesłami, tu ustawionym w centralnym punkcie poczekalni. Do dyspozycji pacjentów jest także kącik kawowy, w którym samodzielnie można zaparzyć sobie kawę lub herbatę.

W przestrzeni nie brakuje także lokalnych akcentów, co stało się jednym ze znaków rozpoznawczych „Rytuału Uśmiechu”. W aranżacji pojawią się materiały znane chociażby z gdańskich stoczni – pordzewiała blacha nawiązująca do statków, metalowe kratownice, drewno oraz beton. Na ścianach z kolei zawieszono historyczne, czarno-białe fotografie przedstawiające Gdańsk.

Twórcy zadbali także o to, aby przestrzeń nie drażniła zmysłów, a pozytywnie na nie oddziaływała. Celowo ograniczono paletę kolorów do m.in. stonowanej zieleni, bieli i czerni. Przytłumiono także sztuczne światło w poczekalni, aby nie drażniło oczu oraz zadbano o dużą ilość naturalnego, dziennego światła. Wyeliminowano także drażniący „dentystyczny” zapach, u wielu osób wywołujący negatywne skojarzenia i wspomnienia. Ciszę, która u wielu jest źródłem stresu, zastąpiono natomiast łagodną muzyką jazzową.

Design to nie wszystko

Ale nie tylko designem nowe miejsce chce przekonać do leczenia. „Rytuał Uśmiechu” to także kompleksowe podejście do każdego przypadku. Pacjenci w Gdańsku znajdą pomoc dentystów aż 11 specjalizacji, w tym najbardziej poszukiwanych dziś tj. ortodoncji, implantologii, chirurgii stomatologicznej, protetyki, periodontologii, endodoncji czy stomatologii estetycznej.

Na miejscu przyjmuje także pedodonta, czyli stomatolog opiekujący się dziećmi. Oprócz tego pacjenci mają tutaj dostęp do zabiegów medycyny estetycznej. Nowe centrum wyposażone jest także w nowoczesną pracownię diagnostyki obrazowej, w której wykonywane są badania RTG i tomografii komputerowej. Na terenie centrum znajduje się też photo room, w którym wykonywane są zdjęcia pacjentów przed i po metamorfozach.

– Nowo powstałe centrum jest dziś jednym z najnowocześniejszych w Trójmieście, ale także jednym z najbardziej wszechstronnych, zapewniając holistyczne podejście do leczenia – mówi lek. dent. Patryk Kononowicz, kierownik medyczny Regionu Północnego.

– Dzięki obecności specjalistów aż z 11 dziedzin dentystyki, pomoc może znaleźć tutaj pacjent wymagający zarówno prostego leczenia zachowawczego, jak i leczenia międzydyscyplinarnego, w którym niezbędna jest wszechstronna wiedza i doświadczenie, ale także technologia. Tej ostatniej również nie brakuje. Gabinety wypełniają nowoczesne sprzęty, dzięki którym możemy nie tylko dokładnie diagnozować, planować leczenie, ale także leczyć bez bólu, chociażby dzięki komputerowemu znieczuleniu czy narkozie – dodaje.

Nowe centrum Medicover Stomatologia mieści się przy ulicy Sosnowej 7/UK5.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH