Jak zbudować stronę internetową od zera

Strona internetowa posłuży lekarzowi do przedstawienia siebie, swojego personelu i gabinetu, będzie także działała jak narzędzie marketingowe, zachęcające ludzi do uczenia się o zdrowiu jamy ustnej. Co ma w końcu skutkować umówieniem się na wizytę.
Podobno pierwsze wrażenie o wszystkim decyduje i o tej regule warto pamiętać, gdy przystępuje się do projektowania strony internetowej. Jeśli nie wchodzi w grę zatrudnienie projektanta, można ją stworzyć samodzielnie, wykorzystując narzędzia dostępne online. Nie jest to bardzo trudne zadanie, jednak o kilku sprawach należy pamiętać, by efekt końcowy spełniał jak najlepiej swój cel.
Kto i co
Ile razy udawało ci się utknąć na jakieś stronie, długo dociekając czym w gruncie rzeczy zajmuje się jakaś firma? To niestety nadal częsta wada stron www, by się przed nią ustrzec - umieść w centralnym miejscu strony swoje nazwisko i nazwę praktyki. Niech nikt nie musi zgadywać, że jesteś dentystą. Jeśli oferujesz specjalistyczne usługi, także nie pomiń tej informacji.
Strona powinna zawierać krótkie, skondensowane informacje, w tym szczegóły o zawodowych kwalifikacjach i dane do szybkiego kontaktu. Rozbudowane informacje powinno znaleźć się głębiej.
Prostota
Po stworzeniu strony startowej można myśleć o rozszerzeniu informacji. Ważne, by każdy łatwo i szybko mógł do nich dotrzeć. Obowiązuje tzw. zasada trzech kliknięć. Użytkownicy nie lubią klikać i każde kolejne powoduje narastającą niechęć. Jeśli po trzech kliknięciach użytkownik nie znajduje tego czego szuka rezygnuje, albo pozostaje na stronie, ale z coraz mniejszą satysfakcją.
Poruszanie się po stronie powinno być proste. Przydatny może okazać się pasek narzędzi pojawiający się na górze strony, który umożliwi szybkie przechodzenie od informacji do informacji. Można też stosować linkowanie do innych części witryny. Niezależnie od metody ważna jest prostota.
Harmonia i porządek
Strona, poza samym meritum, ma mieć pewien porządek graficzny. Warto pomyśleć o tych wszystkich kiepsko zaprojektowanych witrynach, na których partie tekstu nie układały się prawidłowo w linie, zdjęcia były "rozsiane" bez żadnego pomysłu, a użyte kolory zamiast przykuwać uwagę przyprawiały o ból głowy. Wszystkie te aspekty warte są przemyślenia, podczas dopracowywania szczegółów strony.
Co do czcionki - dobrze wygląda bezszeryfowa jak np. Arial lub Verdana (przykładem czcionki szeryfowej jest Times New Roman). Te bezszeryfowe łatwo się czyta. Wielkość także nie jest bez znaczenia, optymalna to 14 lub 16 px. I jeszcze jedno ważne ograniczenie - nie należy stosować więcej jak trzech różnych typów czcionek na jednej stronie.
Przy wyborze kolorów również zalecana jest ostrożność i umiar – kolory wywołują emocje, więc lepiej ograniczyć się do neutralnych i chłodnych. Lepiej nie "przedobrzyć" stosując 10 różnych barw. Biel wypełniająca wolne miejsca nadaje stronie wrażenie czystości i nowoczesności.
Zawartość
Potencjalny pacjent nie ma 20 minut, by mozolnie brnąć przez lity blok tekstu. Chce od jednego rzutu oka odczytać potrzebne mu informacje. By to ułatwić, dobrze jest uporządkować tekstu w paragrafy lub punkty, oddzielone przerwami, śródtytułami lub zdjęciami.
Informacje powinny być proste, krótkie i fachowe. Jeśli nie masz zaufania do swoich umiejętności pisania, zamów tekst u profesjonalnego copywritera, który stworzy zawartość stron przyciągającą uwagę czytelnika. Lepiej unikać dłużyzn (pustostosłowia).
Więcej: dmdtoday.com

-
Specjalizacje lekarskie. Nowe wzory dyplomów już obowiązują. Jest rozporządzenie ministra zdrowia
lexDENT -
500 tys. zakażeń koronawirusem w tydzień. Kolejna fala pandemii w Wielkiej Brytanii
newsDENT -
Co czwarty nastolatek pali e-papierosy. Ta moda się nasila
techDENT -
No-fault. NIL opracowuje projekt ustawy
lexDENT -
8,4 stomatologów na 10 tys. mieszkańców. Jakie są faktyczne potrzeby?
newsDENT -
Wyższe wyceny dla techników dentystycznych i protetyków. Jest apel do Ministerstwa Zdrowia
bizDENT -
Medicover przejmuje sieć znanych klinik stomatologicznych
bizDENT -
Zdrowotne skutki urlopu. Ryzyko zgonu mniejsze o 20 proc.
lifeDENT
-
COVID-22 i siódma fala koronawirusa. Ten wariant daje zupełnie nowe objawy
newsDENT -
Nocne poty, mgła mózgowa, problemy z jelitami dokuczały jej przez 10 lat. Poprawną diagnozę postawił dentysta
techDENT -
Podwyżki od 1 lipca zagrożone? Pracodawcy RP pytają, skąd wziąć pieniądze
newsDENT -
Sejm uchwalił podwyżki wynagrodzeń w ochronie zdrowia. Kogo ucieszą, a kogo nie
lexDENT -
Co robić, gdy boli ząb? Te leki przyniosą ulgę
techDENT -
Drakońskie kary za błędy w gospodarowaniu odpadami medycznymi. Nawet do 1 mln zł
lexDENT -
Amalgamat do lamusa. MZ wycofa plomby z koszyka świadczeń gwarantowanych
newsDENT -
Sztuczna inteligencja pomoże postawić prawidłową diagnozę w gabinecie dentystycznym
techDENT
PRACA: OSTATNIE OGŁOSZENIA
-
lekarz dentysta
Katowice, śląskie -
lekarz dentysta
Poznań, wielkopolskie -
lekarz dentysta
Wałcz, zachodniopomorskie -
lekarz dentysta
Warszawa, ul. Dzika, mazowieckie
KURSY LAST MINUTE
-
Kontrola Urzędu Wojewódzkiego w...
szkolenie internetowe, cała Polska -
Letni kampus ortodontyczny
Olsztyn, warmińsko-mazurskie -
Profesjonalna asysta implantologiczna
Warszawa, mazowieckie -
Curriculum Implantologiczne - edycja 34
Warszawa, mazowieckie