PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jak bardzo oczekiwane jest centrum stomatologiczne w Nakle

Autor: miro • Źródło: ms
22-04-2021, 12:56
Jak bardzo oczekiwane jest centrum stomatologiczne w Nakle Powstaje lecznica stomatologiczna w Nakle (fot. pixabay)
Informacja o tym, że w Nakle przy ul. Sądowej rozpoczęła się budowa nowoczesnego centrum stomatologicznego wzbudziła wśród mieszkańców miasta mieszane uczucia. Dlaczego?

Centrum stomatologiczne ma być wybudowane do września 2021 r. Inwestycję sygnuje Medard Jakś miejscowy biznesmen. To on właśnie w pierwszych dniach pandemii przekazał nakielskiemu Domowi Pomocy Społecznej środki ochrony osobistej. Było to 20 szt. masek z filtrem, płyn, gaziki, chusteczki do odkażania rąk, dwa kombinezony, 200 szt. rękawiczek jednorazowych. Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej nie kryli wówczas wzruszenia.

O tym geście niewielu już pamięta, za to żywe są wątpliwości związane z nową inwestycją. Internauci nie kryją irytacji, z uwagi na fakt, że budowa znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie niewielkiego skweru, który może w toku prac budowlanych ulec dewastacji.

Drugim problemem jest dostępność do usług stomatologicznych. Mieszkańcy Nakła są przekonani, że za leczenie trzeba będzie płacić z własnej kieszeni, gdyż w nowym obiekcie, chociaż z pewnością będą w nim leczyli lekarze dentyści, to z pewnością pod tym adresem nie znajdą pomocy, ci którzy na lecznicach szukają tablicy z napisem NFZ.  Marnym dla nich pocieszeniem jest fakt, że lecznica będzie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
stomatolog   lekarz dentysta   gabinet stomatologiczny  

POLECAMY W SERWISACH