PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Irytują cię lekarskie składki? Inni mają gorzej

19-03-2013, 00:01
Irytują cię lekarskie składki? Inni mają gorzej (fot. sxc.hu)
Irytują cię lekarskie składki? Inni mają gorzej (fot. sxc.hu)
Od czerwca stomatolodzy praktykujący na Wyspach Brytyjskich i zrzeszeni w British Dental Assocation będą płacić zróżnicowane składki. Taniej nie będzie, ich wysokość w dalszym ciągu może szokować polskich dentystów.

BDA jest stowarzyszeniem pełniącym zadania związku zawodowego, który zrzesza brytyjskich dentystów. Do organizacji przynależy 23.000 członków, z czego 19.000 to wykwalifikowana kadra stomatologiczna, pozostałą część stanowią studenci. Na ten moment wysokość rocznej składki, którą powinien odprowadzać każdy członek wynosi 546 . Nadchodzi jednak nowe.

Władze organizacji zaproponowały swoim członkom do wyboru trzy pakiety, wszystkie oczywiście o zróżnicowanym poziomie cen - od 24 dla studentów stomatologii, do 1095 dla najlepiej sytuowanych lekarzy zrzeszonych w BDA.

- Nasi członkowie to osoby zarządzające coraz bardziej złożonymi przedsiębiorstwami opieki zdrowotnej. Co za tym idzie mają różne potrzeby. Wiemy, że oczekują elastycznych i uczciwych rozwiązań, również w ramach przynależności do organizacji wyjaśnia Dr Martin Fallowfield, z BDA.

Pakiety dla członków - co za ile?
Essential (295, osoby +65 płacą 15)  wsparcie związków zawodowych, dostęp do porad online, subskrybcja British Dental Journal i BDA News, dostęp do internetowego systemu CPD.
Extra (795)  oprócz zalet pakietu Essential gwarantuje doradztwo telefoniczne i mailowe oraz trzydniowy bilet typu VIP na British Dental Conference and Exhibition.
Expert (1095)  Essential + Extra, dodatkowo dostęp do materiałów edukacyjnych BDA, dwa trzydniowe bilety VIP na BDCE oraz BDA Clinical Guide.
Students (24)  dostępd do e-booków, publikacji BDA, wejściówka na BDCE.

Polski dentysta też płaci

A jak to wygląda na rodzimym podwórku? - Polscy dentyści, którzy otrzymali prawo do wykonywania zawodu na mocy ustawy o izbach lekarskich również powinni odprowadzać odpowiednie składki wyjaśnia Ewa Gwiazdowicz, rzecznik prasowy Okręgowej Rady Lekarskiej. Miesięczna składka członkowska wynosi 40 zł. Oczywiście istnieją odstępstwa od tej reguły, np. w przypadku emerytowanych lekarzy. Dla nich ustalono składkę wysokości 10 zł.

Także stomatolodzy zrzeszeni w Polskim Towarzystwie Stomatologicznym zobowiązani są do dokonywania opłat na rzecz PTS. Roczna opłata wynosi 200 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
bizDENT   BDA   dentysta w Wielkiej Brytanii   Wydarzenia   Finanse  

POLECAMY W SERWISACH