PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Inwestycje PCM w Wieruszowie w sprzęt pomocny w diagnostyce stanu uzębienia

js
12-02-2016, 11:10
Inwestycje PCM w Wieruszowie w sprzęt pomocny w diagnostyce stanu uzębienia 140 tys. zł na aparaturę do badania zębów (foto: pixabay)
Powiatowe Centrum Medyczne w Wieruszowie wzbogaciło się w lutym 2016 r. o specjalistyczny sprzęt pomocny w ocenie stanu uzębienia. Usługi diagnostyczne będą odpłatne.

Pierwsza pozycja na liście zakupów to aparat do zdjęć pantomograficznych, druga to sprzęt do zdjęć punktowych zębów, który zastąpił starą i wysłużoną już aparaturę. Za pośrednictwem nowoczesnego sprzętu możliwa będzie analiza stanu wszystkich zębów, zawiązków zębów oraz struktur je otaczających takich jak: kości szczęki i żuchwy, stawy skroniowo - żuchwowe i częściowo zatoki szczękowe. Nowy nabytek pomocny będzie także w ocenie wad rozwojowych, urazów i nowotworów.

Eunika Adamus, prezes PCM, w rozmowie z Ilustrowanym Tygodnikiem Powiatowym, poinformowała, że szpital za oba aparaty zapłacił ok. 140 tys. zł. - Wieruszowscy stomatolodzy wspominali, że dobrze by było, aby pacjenci mieli możliwość wykonania tych zdjęć na miejscu. Decyzja o zakupie, rozszerzyła przy okazji naszą ofertę. Nowy sprzęt trafił do pomieszczenia, jakie wygospodarowaliśmy po przeprowadzonym remoncie. Po otrzymaniu pisemnej decyzji sanepidu zaczniemy przyjmować pacjentów – zapewnia prezes PCM.

Eunika Adamus dodaje, że stomatologia jest w zasadzie tylko komercyjna, a więc NFZ za to nie zapłaci, a koszt takiej usługi będzie wynosił 60 zł. - Porównywałam ceny, które wahają się w granicach od 50 do 200 zł, a więc nasza cena z pewnością nie jest wygórowana - uważa prezes PCM.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH