PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Instytut Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w modernizacji

Autor: jsz • Źródło: jsz
30-01-2014, 10:33
Instytut Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w modernizacji Instytut Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w modernizacji (źródło: Wikipedia)
W cieniu gigantycznej inwestycji, związanej z budową Centrum Kliniczno - Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, którą po 38 latach (kosztem ponad 1 mld zł) właśnie - przynajmniej częściowo - zakończono, modernizuje się Instytut Stomatologii zlokalizowany w budynkach CKD.

Od kilku lat w części CKD przy ul. Pomorskiej funkcjonuje m.in. Instytut Stomatologii. W 2012 roku oddano do użytku Centrum Dydaktyczne - część, w której kształcą się studenci. Znajduje się w nim m.in.: aula na tysiąc osób, sale komputerowe, seminaryjne, wykładowe oraz sale z fantomami i sprzętem stomatologicznym.

Pierwsi pacjenci w CKD pojawią się na początku drugiego kwartału 2014 r.

Ostatnio do Centralnego Szpitala Klinicznego Instytutu Stomatologii zamówiono urządzenia klimatyzacji lokalnej pomieszczeń. Spośród pięciu ofert wybrano propozycje firmy Arctic Klimat z Łodzi. Koszt inwestycji skalkulowano na 44,2 tys. zł.
Inna firma - ERCO Przemysław Żelewski z Łodzi, dostarczy i zamontuje kolejne urządzeń klimatyzacji lokalnej w pomieszczeniach Centralnego Szpitala Klinicznego Instytutu Stomatologii w Łodzi. Koszt zamówienia to 35,6 tys. zł.

Z kolei remont pomieszczeń związanych z działalnością dydaktyczną w budynku A-3 Centralnego Szpitala Klinicznego Instytutu Stomatologii w Łodzi wykona firma P.P.H.U. Jambud s.c. J. Bobrowski, A. Jaworski, M. Świtacz z Łodzi. Cena realizacji oferty to 14,8 tys. zł.

Ta sama firma, na zlecenie Centralnego Szpitala Klinicznego Instytutu Stomatologii UM w Łodzi, zrealizuje remont pomieszczeń Instytutu Stomatologii zlokalizowanych w Bełchatowie przy ul. Św. Barbary 1.

Łączny koszt inwestycji to 32 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Instytut Stomatologii w Łodzi  

POLECAMY W SERWISACH