PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Implanty, czyli "Chińczyki trzymają się mocno"

ŁS
22-10-2013, 15:53
Implanty, czyli Implanty, czyli Chińczyki trzymają się mocno (Fot. sxc.hu)
Bynajmniej nie chodzi o trwałość implantów made in China. Jeżeli wierzyć ekspertom z firm badawczych, złote lata czekają cały rynek implantologiczny. Chińczycy, jak to Chińczycy, i w tej kwestii chcą być liderami.

W nadchodzących latach najwięcej zysków ze sprzedaży implantów stomatologicznych będzie generował rynek brazylijski. Wzrosty czekają również rynki: rosyjski, indyjski i chiński. Przy czym prognozy rozwoju najlepsze są dla tego ostatniego.

Wszystkie wymienione kraje należą do tzw. grupy BRIC (od pierwszych liter państw).

- Rynek implantów osiągnie w tych państwach poziom 1,3 mld dolarów do 2021 roku - przewidują specjaliści z Millenium Research Group (MRG).

Nie od dziś wiadomo, że rynek brazylijski jest chłonny na wszelkie nowości medycyny estetycznej. Prawdziwe żniwa zbierają tam nie tylko chirurdzy plastyczni, ale również implantolodzy. Jak podają eksperci MRG, każdego roku rośnie liczba lekarzy dentystów, którzy otrzymują certyfikaty uprawniające do przeprowadzania implantacji. Nie próżnują również działy marketingu największych producentów implantów. Moda na piękne ciało wśród młodych Brazylijek nie kończy się wyłącznie na pośladkach.

Według MRG, Brazylia będzie nadal generować największą część przychodów aż do 2021 roku, jednak ekspansja będzie silniejsza na mniej rozwiniętych rynkach: rosyjskim, indyjskim i chińskim. Szczególnych wzrostów należy spodziewać się za Wielkim Murem. Warto wspomnieć, że tylko w 2012 roku, łączna sprzedaż implantów w Chinach była dwukrotnie większa niż w pozostałych krajach grupy BRIC.

Chińscy implantolodzy stawiają na implanty marek premium. Większość pacjentów, decydujących się na uzupełnienia braków zębowych implantami, należy bowiem do najzamożniejszych grup i są skłonni do większych wydatków.

Zupełnie inaczej jest w Brazylii, gdzie pierwsze miejsca w rankingach sprzedaży zajmują implanty budżetowe.

Nie tylko BRIC

Przypomnijmy, że równie optymistyczne prognozy dla rynku implantów dotyczą innych krajów. Eksperci z GDI Research szacują, że wartość globalnego rynku implantów stomatologicznych podwoi wartość w ciągu najbliższych sześciu.

Zdaniem analityków z GBI, rynek implantów dentystycznych do 2018 r. zachowa 10 proc. wzrost w skali roku. Obecnie jego wartość szacuje się na 3,4 mld dolarów, za sześć lat osiągnie 6,6 mld dol.
Zauważalna jest zgodność w kwestii liderów wzrostu wartości rynku implantów stomatologicznych. Mają nimi być takie kraje jak: Chiny, Indie i Brazylia.

Według GBI, rynek napędzany jest nie tylko stałym postępem technologicznym i wzrostem liczby osób z dużym odsetkiem bezzębia. Rośnie także zaufanie pacjentów do procedur implantologicznych oraz spadają ceny zabiegów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
rynek implantologiczny   implanty  

POLECAMY W SERWISACH