PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Ile zarabia dentysta we Włoszech

Autor: miro • Źródło: ms
03-02-2021, 12:16
Ile zarabia dentysta we Włoszech Zarobki włoskich lekarzy dentystów (fot. pixabay)
Dentysta we Włoszech zarabia średnio mniej niż lekarz specjalista lub lekarz rodzinny. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie dentysty to ok. 3510 euro netto miesięcznie, co daje w sumie ok. 77 tys. euro brutto rocznie.

We Włoszech różnica w wynagrodzeniu lekarzy dentystów jest bardzo znacząca. Minimalne wynagrodzenie stomatologa wynosi ok. 29 500 euro brutto rocznie, podczas gdy maksymalne może przekraczać 280 tys. euro brutto.

Z kolei lekarz rezydent zarabia średnio 1765 euro netto w ciągu pierwszych dwóch lat i 1840 euro netto przez kolejnych kilka lat. Lekarz w szpitalu zarabia od 1900 do 2900 euro netto miesięcznie, w zależności od stażu pracy. W każdym przypadku do tych kwot należy dodać pieniądze za nocne i świąteczne dyżury, dyspozycyjność i nadgodziny.

Lekarz z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym zarabia co najmniej 4500 euro miesięcznie netto, lekarz rodzinny może osiągnąć 5000 euro netto miesięcznie.

Wykonywanie tych dwóch zawodów medycznych gwarantuje trwały i bezpieczny dochód. Almalaurea (portal dot. kariery zawodowej) szacuje, że 97 proc. lekarzy i lekarzy dentystów znalazło pracę w ciągu roku, dwóch od ukończenia studiów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
zarobki   wynagrodzenia lekarzy dentystów  

POLECAMY W SERWISACH