PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ile zarabia dentysta

Autor: miro • Źródło: ms
13-08-2021, 11:12
Ile zarabia dentysta Zarobki lekarzy dentystów (fot. shutterstock)
Analitycy portalu CareerAddict przedstawili 20 najatrakcyjniejszych zawodów. Dentyści w tym rankingu wypadli bardzo obiecująco.

Pod uwagę brano oczywiście zarobki, ale także ważne były: stres związany z pracą, perspektywy rozwoju zawodowego, zapotrzebowanie na specjalistów z danej dziedziny, możliwość łączenia obowiązków zawodowych z życiem prywatnym.

CareerAddict tak tłumaczy przygotowane zestawienie: jeśli szukasz inspiracji, niezależnie od tego, czy dopiero wybierasz rodzaj studiów, czy marzysz o zmianie kariery zawodowej - warto pamiętać o tym, że pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze. Wysokość zarobków trzeba uzupełnić o inne warunki, określające atrakcyjność profesji.

Znamienne, że od 1 do 5 miejsca zajmują zawody związane z branżą medyczną, pozostawiając w pokonanym polu m.in. informatyków, naukowców akademickich, prawników.

Po uwzględnieniu szeregu składowych, o których powyżej, zestawienie 20 najbardziej atrakcyjnych zawodów CareerAddict przedstawia się następująco.

Ważnym czynnikiem w tym rankingu jest oczywiście wysokość średnich zarobków netto w skali roku (kwoty zostały przeliczone na złote). 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH