PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Henry Schein w rankingu Fortune

Autor: miro • Źródło: ms
10-02-2022, 14:30
Henry Schein w rankingu Fortune Henry Schein w rankingu magazynu Fortune
Obecna na polskim rynku spółka Henry Schein zajęła pierwsze miejsce w kategorii hurtowników z branży ochrony zdrowia 2022 r. na liście „Najbardziej podziwianych firm na świecie” magazynu Fortune.
  • Firma Henry Schein wyróżniona przez magazyn Fortune po raz 21. z rzędu.
  • Henry Schein: 21 tys. pracowników i 10 mld USD rocznej sprzedaży.
  • Interesy Henry Schein reprezentuje w Polsce spółka Marrodent.

To „oczko” w wykonaniu Henry Schein, bo firma zdobyła to wyróżnienie już po raz 21. z rzędu.

Według magazynu Fortune, lista „najbardziej podziwianych firm na świecie” jest najważniejszym świadectwem reputacji przedsiębiorstwa.

Henry Schein dziękuje

- Pandemia COVID zmieniła nasz świat, ale umocniło się nasze zaangażowanie na rzecz klientów, dostawców, członków zespołu Schein, naszych wspólników i całego społeczeństwa. Cieszę się, że zostaliśmy docenieni za wysiłki na rzecz ochrony zdrowia i dziękuję zespołowi Schein za niesłabnące zaangażowanie, aby w pozytywny sposób wpływać na zdrowie ludzi na całym świecie. W imieniu ponad 21 tys. członków zespołu Schein na całym świecie, jesteśmy zaszczyceni, że znaleźliśmy się na ´World´s most admired companies´ magazynu Fortune – powiedział Stanley M. Bergman, chairman of the board oraz chief executive officer w Henry Schein.

Potencjał Henry Schein 

Firma Henry Schein z siedzibą w Melville, w stanie Nowy Jork posiada oddziały w 34 krajach. Spółka działa w oparciu o scentralizowaną i zautomatyzowaną sieć dystrybucji, obejmującą gamę ponad 120 tys. produktów (znajdujących się w magazynie) w tym produktów własnej marki oraz ponad 180 tys. innych produktów dostępnych na specjalne zamówienie.

Henry Schein zatrudnia 21 tys. pracowników, obsługujących ponad 1 mln klientów na całym świecie. Spółka jest największym na świecie dostawcą rozwiązań biznesowych, klinicznych, technologicznych a także łańcuchów dostaw dla gabinetów stomatologicznych, lekarskich i weterynaryjnych.

Sprzedaż spółki osiągnęła w 2020 r. wartość 10,1 mld USD, a od czasu, gdy Henry Schein stał się spółką publiczną (1995 r.), skumulowany roczny wskaźnik wzrostu osiągnął poziom 12 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
materiały kompozytowe   Marrodent   Henry Schein  

POLECAMY W SERWISACH