PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Henry Schein prospołeczny i proekologiczny

Autor: miro • Źródło: ms
20-05-2021, 14:38
Henry Schein prospołeczny i proekologiczny Henry Schein strategii rozwoju (fot. archiwum)
Henry Schein, globalny dostawca materiałów, sprzętu i urządzeń m.in dla branży stomatologicznej, ogłosił podjęcie serii działań korzystnych dla środowiska i zrównoważonego rozwoju społeczeństw.

Globalna firma, w raporcie dotyczącym zasad zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej, a zatytułowanym „Zdrowszy świat dzięki odporności”, wiele uwagi poświęca wyrównaniu szans w zakresie opieki zdrowotnej i szerokiego dostępu do niej, a także działaniom zmierzającycm do rozwiązania kryzysu klimatycznego.

Do końca 2022 r. Henry Schein zapowaida wdrożenie zmian sprzyjających zrównoważonemu rozwojowi. Spółka rozszerzy zakres publikowania informacji dotyczących zagrożeń dla środowiska.

Henry Schein podejmie szereg działań zmierzających m.in. do:
- zaprzestania emisji dwutlenku węgla w łańcuchu dostaw najpóźniej do 2050 r. (w 2021 r. Henry Schein skupi się na przedstawieniu cykli dystrybucji i transportu na głównych rynkach w Ameryce Północnej, Europie i Australii);
- przekazania do 2025 r. co najmniej 50 mln dolarów USD (w gotówce i w produktach) za pośrednictwem Henry Schein Cares i Henry Schein Cares Foundation, Inc. na promocję równości w opiece zdrowotnej;
- przejścia do 2025 r. na elektryczną obsługę floty wózków widłowych.

- Nawet gdy mierzyliśmy się z niespotykanymi dotąd wyzwaniami wywołanymi przez pandemię, nadal przyspieszaliśmy postęp związany z ESG. Podtrzymujemy nasze społecznie odpowiedzialne i zrównoważone podejście do biznesu, ponieważ uczestniczymy w budowaniu zdrowszej, bardziej inkluzywnej i dostatniej przyszłości dla wszystkich  - powiedział Stanley M. Bergman, chairman of the board and chief executive officer Henry Schein, Inc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH