• Dzięki dołączeniu do grupy stomatologicznej THC, będę mogła skupić się na medycznych aspektach pracy, a rozwój i jakość, które stawiam na pierwszym miejscu, przekażę w ręce specjalistów z Funduszu – mówi lek. stom. Magdalena Żywicka M.Sc., założycielka, członek zarządu i dyrektor medyczny Stomatologii Bez Bólu (SBB).
  • Niewątpliwym atutem SBB jest założycielka Magdalena Żywicka i jej bardzo solidne umocowanie w świecie stomatologii. SBB to nasza piąta i na pewno nie ostatnia akwizycja – mówi Jacek Przybył, Principal Tar Heel Capital.

Wcześniej do grupy stomatologicznej THC dołączyły:
- Centrum Estetique w Polanicy-Zdroju,
- Galeria Uśmiechu w Krakowie,
- Tulident we Wrocławiu
- DenticaCenter z centrami w Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu Śląskim.

Pozycja SBB w branży  

Stomatologia Bez Bólu (SBB) w Jeleniej Górze szczególnie aktywna jest w obszarze stomatologii cyfrowej. To jedna z najnowocześniej zorganizowanych placówek. Wysokie kompetencje medyczne poparte są własnymi badaniami na temat rozpoznawania potrzeb terapeutycznych pacjentów. Badania te umożliwiają skuteczne dopasowanie oferty leczniczej do oczekiwań pacjentów.

Na infrastrukturę SBB składa się sześć kompleksowo wyposażonych gabinetów. Zespół kliniki tworzy 37 osób, świadczących usługi z zakresu stomatologii zachowawczej, endodoncji, ortodoncji, protetyki, implantologii oraz chirurgii.

Dlaczego SBB wybrała THC

- Połączenie mojego doświadczenia medycznego z biznesowym Funduszu, uważam za naturalny krok w rozwoju „Stomatologii Bez Bólu”. Wybrałam THC jako partnera ze względu na strategię rozwoju grupy. Wizja ekspansji przy zachowaniu dotychczasowej misji i wizji SBB to kierunek inny, niż bezduszna konsolidacja. Model zaproponowany przez Fundusz jest zdecydowanie bardziej mi bliższy i zachowujący wszystko na co pracowałam 35 lat. Dzięki dołączeniu do grupy stomatologicznej, będę mogła skupić się na medycznych aspektach pracy, a rozwój i jakość, które stawiam na pierwszym miejscu, przekażę w ręce THC. To duża ulga mieć partnera, który rozumie rynek stomatologiczny i który wspiera nas biznesowo – mówi lek. stom. Magdalena Żywicka M.Sc., założycielka, członek zarządu i dyrektor medyczny SBB.

Dzięki dynamicznemu rozwojowi i dołączaniu kolejnych centrów stomatologicznych, sieć tworzona przez THC pracuje w siedmiu lokalizacjach.

Dlaczego THC wybrał SBB

- Rozdrobniona struktura rynku i jego stały wzrost zachęcają do inwestycji zarówno w formie otwierania nowych placówek jak i akwizycji. Widzimy rosnące zapotrzebowanie na bardziej zaawansowane usługi, które wymagają̨ większych nakładów na sprzęt do gabinetu i jego transformację cyfrową. Inwestujemy w najlepsze praktyki i nie chcemy zaprzepaścić tego co ich założyciele budowali przez wiele lat. Chętnie patrzymy na podmioty o dużym potencjale rozwoju i wysokich kompetencjach medycznych. Idealny cel akwizycji to centrum stomatologiczne z co najmniej 5-6 fotelami, zapewniające kompleksowe usługi od stomatologii zachowawczej i endodoncji po stomatologię cyfrowa i metamorfozy. Niewątpliwym atutem SBB jest założycielka Magdalena Żywicka i jej bardzo solidne umocowanie w świecie stomatologii. Wierzymy, że wspólna praca pozwoli SBB na dalszy dynamiczny wzrost efektywności. Stomatologia Bez Bólu, to nasza piąta i na pewno nie ostatnia akwizycja – mówi Jacek Przybył, Principal Tar Heel Capital.

Sieć stomatologiczna THC to obecnie 33 gabinety. Do końca IV kw. 2021 r. w regionach zaplanowane są otwarcia trzech nowych placówek.

***

W 2019 r. wystartował trzeci fundusz THC, który w ciągu najbliższych sześciu lat ma przeznaczyć ponad 100 mln EUR własnych środków na akwizycje i rozwój polskich przedsiębiorstw. Dodatkowe finansowanie dłużne oznacza, że w ramach realizowanych transakcji do firm i ich właścicieli może trafić nawet 1 mld zł.