• Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Stomatologia Borowski w Starachowicach to siódma inwestycja funduszu Tar Heel Capital w ramach konsolidacji rynku stomatologicznego
  • Grupa Dentity liczy 51 gabinetów, w 12 placówkach- Tar Heel Capital jako inwestor, nie ingeruje w standardy medyczne przejmowanych centrów stomatologicznych, pozostawiając ich tożsamość
  • Celem THC jest dalszy rozwój grupy Dentity, zarówno poprzez kolejne akwizycje, jak i przez wzrost organiczny

Grupa Dentity silniejsza w Starachowicach

Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej w Starachowicach to 7 inwestycja funduszu w ramach konsolidacji rynku stomatologicznego. Grupa Dentity liczy 51 gabinetów, w 12 placówkach.

Podpisanie umowy z lokalnym liderem, jakim jest placówka zarządzana przez lek. dent. Piotra Borowskiego, to kolejny strategiczny krok w budowaniu silnej, ogólnopolskiej grupy stomatologicznej.

Dzięki pozyskaniu finansowania na rozwój, placówka kierowana przez lek. dent. Piotra Borowskiego, będzie mogła umacniać pozycję na rynku lokalnym. W ramach strategii inwestycyjnej, dojdzie m.in. do rozbudowy centrum stomatologicznego o kolejne gabinety (jeszcze w III kw. 2022 r.). 

Grupa Dentity wesprze centrum stomatologiczne Borowski w realizacji strategii dalszego wzrostu i budowy przewagi konkurencyjnej.

Stomatologia Borowski. Znaczenie na rynku

Stomatologia Borowski od 26 lat świadczy kompleksowe usługi w leczeniu dzieci i dorosłych w zakresie: stomatologii zachowawczej, estetycznej, ortodoncji, protetyki, endodoncji, periodontologii, chirurgii stomatologicznej oraz implantologii.  Na centrum stomatologiczne składają się 4 gabinety oraz nowoczesne centrum rentgenowskie z tomografem, skanerami cyfrowymi itp. Każdy gabinety wyposażony jest w mobilny rentgen cyfrowy (RVG).

Lek. dent. Piotr Borowski to znana i ceniona postać - zarówno przez pacjentów, jak i środowisko medyczne. Mając gwarancję wysokiej jakości usług, nowoczesnej technologii oraz doświadczenia w prowadzeniu placówki medycznej.

Na czym polega wsparcie Tar Heel Capital

Grupa Dentity będzie kontynuowała prowadzenie Centrum Stomatologicznego Borowski, zgodnie z wypracowanymi przez personel standardami medycznymi – komentuje inwestycję Jacek Przybył, principal Tar Heel Capital.

- Konieczność rozbudowy placówki postawiła przed nami duże wyzwania w zarządzaniu, rekrutacji wykwalifikowanej kadry medycznej, zakupu materiałów i sprzętu medycznego oraz innych aspektów niezbędnych w jej prowadzeniu - mówi lek. dent. Piotr Borowski..

- Dzisiaj świat wymaga profesjonalistów, współpracujących ze sobą we wszystkich obszarach. Stawiając na Dentity, jestem przekonany, że mogę wraz z zespołem skoncentrować się na świadczeniu profesjonalnych usług stomatologicznych, mając do dyspozycji zaplecze merytoryczne, finansowe, technologiczne i prawne jakie gwarantuje grupa Dentity - uzupełnia stomatolog.

- Dzięki pozostawieniu nam dużej swobody w leczeniu, możemy dalej świadczyć usługi stomatologiczne, które są czymś więcej niż koniecznością, a gabinet stomatologiczny będzie dalej kojarzony z miejscem komfortowym i bezpiecznym – ocenia potencjał współpracy, lek. dent. Piotr Borowski.

- Fundusz jako inwestor, nie ingeruje w standardy medyczne centrum stomatologicznego. Wpisuje się to w DNA grupy Dentity, która przy konsolidacji rynku, pozostawia tożsamość placówki, koncentrując się przede wszystkim na rozwoju regionalnych sieci stomatologicznych - mówi Jacek Przybył, principal Tar Heel Capital.

- Wierzymy, że nasi partnerzy najlepiej znają specyfikę lokalnego rynku, oczekiwania pacjentów, lekarzy, jak i kierunki rozwoju - dodaje Jacek Przybył, principal Tar Heel Capital.

- Naszym celem jest dalszy rozwój grupy Dentity, zarówno poprzez kolejne akwizycje, nad którymi cały czas pracujemy oraz poprzez wzrost organiczny, przez który rozumiemy rozwój istniejących placówek jak i otwieranie nowych w ramach naszych regionalnych sieci - zapewnia Jacek Przybył, principal Tar Heel Capital.

- Będzie to możliwe dzięki synergii działań doświadczonego personelu medycznego, nowoczesnych placówek stomatologicznych wyposażonych, tak jak w przypadku Stomatologii Borowski, we własne centrum rentgenowskie oraz biegłości operacyjnej czy holistycznego podejścia do marketingu i komunikacji, w którym istotną rolę ogrywają kompetencje technologiczne oraz big data grupy Dentity - mówi Jacek Przybył.

Kto w grupie Dentity

Fundusz THC rozpoczął konsolidację rynku stomatologicznego w lipcu 2020 r. od zakupu Centrum Estetique z Polanicy, na Dolnym Śląsku. Pod koniec 2020 r. nabył Tulident we Wrocławiu. 2020 rok zakończył inwestycją w Galerię Uśmiechu z Krakowa, która po akwizycji urosła do 10 gabinetów. Kolejnym etapem rozwoju była inwestycja w lidera usług stomatologicznych na Śląsku – sieć nowoczesnych gabinetów DenticaCenter z trzema placówkami - w Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu. 

Dzięki współpracy z Tar Heel Capital, DenticaCenter otworzyła 9 gabinetowe centrum stomatologiczne w Gliwicach, potwierdzając tym samym swoją dominującą pozycję na lokalnym rynku.

Rok 2021 to także zakup Stomatologii Bez Bólu z Jeleniej Góry oraz dołączenie do grupy Twojego Uśmiechu z Dzierżoniowa oraz powołanie marki Dentity. W drugiej połowie 2022 otwarte zostaną dwie nowe placówki pod marką Estetique we Wrocławiu oraz Galeria Uśmiechu w Nowym Sączu.

Stomatologia Borowski w Starachowicach

Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej – Stomatologia Borowski w Starachowicach od 26 lat świadczy kompleksowe usługi w leczeniu dzieci i dorosłych w zakresie: stomatologii zachowawczej, estetycznej, ortodoncji, protetyki, endodoncji, periodontologii, chirurgii stomatologicznej oraz implantologii.

Nowoczesna stomatologia, najwyższe standardy leczenia, a przede wszystkim indywidualne podejście do pacjentów sprawiają, że Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej – Stomatologia Borowski, jest liderem na rynku lokalnym.

Placówka posiada własny tomograf, a każdy gabinety wyposażony jest w mikroskop, mobilne rentgeny cyfrowy (RVG). Nowoczesny sprzęt pozwala na skuteczne wykrycie problemów uzębienia i zaplanowanie kompleksowego leczenia już w czasie pierwszej wizyty.

Centrum Stomatologia Borowski dostosowane jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Placówka stomatologiczna została założona w 1996 r. przez lek. dent. Piotra Borowskiego, który:

  • jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego;
  • jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie;
  • uzyskał międzynarodowy Certyfikat Umiejętności Implantologicznych (Niemieckiej Organizacji Implantologicznej - DGOI oraz Światowej Organizacji Implantologicznej - ICOI Organizacja Implantologiczna); jest również absolwentem Szkolenia Podyplomowego Uniwersytetu J. W. Goethe we Frankfurcie;
  • posiada Certyfikat Implantologiczny Uniwersytetu w Nowym Jorku.