• Dwie warszawskie placówki stomatologiczne Dental Medicenter, z zespołem 70 specjalistów, będą rozwijały się w grupie Dentity
  • Grupa Dentity koncertuje się na wspieraniu spółek dentystycznych w świadczeniu wysokiej jakości usług z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, sprzętu medycznego, a także zwiększeniu możliwości rozwoju zawodowego i mentoringu lokalnych zespołów
  • Fundusz THC rozpoczął konsolidację rynku stomatologicznego w lipcu 2020 r. od zakupu Centrum Estetique z Polanicy

Decyzja o inwestycji grupy Dentity w Warszawie, to część długofalowej strategii funduszu THC, który od 2020 r. rozwija regionalne sieci stomatologiczne. Do grupy należy 16 centrów stomatologicznych, zlokalizowanych w 6 województwach.

Sieć Dentity startuje w Warszawie 

Budowa warszawskiej sieci stomatologicznej rozpocznie się od inwestycji w dwie placówki zlokalizowane na Bemowie oraz osiedlu Marina Mokotów.

Nowe placówki w grupie Dentity mogą między innymi liczyć na profesjonalne wsparcie w obszarze HR, finansów, zakupów i administracji.

Istotną korzyścią jest również pomoc w zakresie działań marketingowych, a także możliwość aktywnej wymiany doświadczeń i specjalistycznej wiedzy pomiędzy partnerami Dentity z całej Polski.

Grupa Dentity nawiązuje współpracę z lekarzami, którzy będąc właścicielami praktyk stomatologicznych, poszukują długoterminowych rozwiązań partnerskich, umożliwiających skokowy rozwój działalności, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej autonomii w sferze medycznej.

- Inwestycja w warszawską sieć stomatologiczną to dla nas współpraca o charakterze strategicznym. Wypracowane na przestrzeni 17 lat doświadczenie lekarzy zarządzających: lek. dent. Katarzyny Pieńkowskiej i lek. dent. Agnieszki Szydłowskiej, będzie dla nas nieocenione w dalszych planach rozwojowych na stołecznym rynku – ocenia współpracę Jacek Przybył, Partner Tar Heel Capital.

Potencjał Dental Medicenter

Od dziś dwie wiodące warszawskie placówki będą rozwijały się w grupie Dentity. Obecnie zespół specjalistów Dental Medicenter składa się z ponad 70 pracowników, a pacjenci mogą skorzystać z kompleksowego leczenia interdyscyplinarnego, nowoczesnej diagnostyki i najnowszych rozwiązań z obszaru technologii cyfrowych. Wejście do grupy Dentity oraz wsparcie funduszu THC usprawni zarządzanie placówkami, a także umożliwi dalszy dynamiczny rozwój na rynku warszawskim.

lek. dent. Agnieszka Szydłowska

- Decydując się na dołączenie do grupy Dentity mieliśmy jasno określony cel: budowę sieci gabinetów stomatologicznych, opartej o partnerskie relacje i transparentny model współpracy. Działając w Warszawie od blisko 20 lat postawiliśmy na ciągły rozwój technologiczny naszych placówek przy jednoczesnym podnoszeniu kompetencji lekarzy dentystów. Koncentrujemy się na najlepszych praktykach pracy z pacjentem, oferując dostęp do nowoczesnej diagnostyki i interdyscyplinarnego leczenia - mówi, lek. dent. Agnieszka Szydłowska, współwłaścicielka Dental Medicenter.

- Szukaliśmy partnera, który nie zburzy naszej wizji w zarządzaniu placówkami, a będzie realnym wsparciem i przyspieszy nasz rozwój – co własnymi siłami osiągnęlibyśmy pewnie znacznie wolniej. Dentity daje szanse na spełnienie naszej wizji - mając gwarancje poszanowania naszych wartości i procedur medycznych, wierzymy, że ta współpraca przyniesie korzyści dla całego personelu – dodaje Agnieszka Szydłowska.

lek. dent. Katarzyna Pieńkowska

- Dziś wchodzimy do grupy Dentity jako warszawska sieć o dużym potencjale, stabilnej kadrze lekarzy dentystów, z własnymi standardami pracy. Mając na pokładzie grupę Dentity, jesteśmy pewni, że uda nam się spełnić nasze obietnice, tworząc znakomite środowisko do współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin – mówi lek. dent. Katarzyna Pieńkowska.

Zasady funkcjonowania sieci Dentity

Działania grupy Dentity koncertują się na wspieraniu spółek dentystycznych w świadczeniu wysokiej jakości usług z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, sprzętu medycznego, a także zwiększeniu możliwości rozwoju zawodowego i mentoringu lokalnych zespołów. Fundusz THC inwestuje w liderów stomatologicznych, którym na przestrzeni lat udało się zyskać zaufanie pacjentów, zbudować silny personel medyczny i wypracować najwyższe standardy obsługi. Placówki stomatologiczne w grupie Dentity zachowują swoją unikalną tożsamość, a Fundusz nie ingeruje w wypracowane standardy opieki nad pacjentami.

Lekarze - wspólnicy, którzy decydują się na pozostanie w spółce, mają możliwość dalszego zarządzania placówką, a grupa Dentity wspiera działania wzmacniające wizerunek ich praktyk na szczeblu lokalnym.

Rozwój grupy Dentity

Fundusz THC rozpoczął konsolidację rynku stomatologicznego w lipcu 2020 r. od zakupu Centrum Estetique z Polanicy, na Dolnym Śląsku.

Pod koniec 2020 r. nabył Tulident we Wrocławiu.

2020 rok zakończył inwestycją w Galerię Uśmiechu z Krakowa.

Kolejnym etapem rozwoju była inwestycja w lidera usług stomatologicznych na Śląsku – sieć nowoczesnych gabinetów DenticaCenter z trzema placówkami - w Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu.

Rok 2021 to także zakup Stomatologii Bez Bólu z Jeleniej Góry oraz dołączenie do grupy Twojego Uśmiechu z Dzierżoniowa, przy jednoczesnym powołaniu marki Dentity.

W 2022 r. do grupy Dentity dołączyły kolejno: Stomatologia Borowski ze Starachowic, Pozdental z Poznania i Uśmiechnij Mi Się z Oświęcimia. Dzięki wsparciu THC, Stomatologia Borowski przeszła gruntowną modernizację, stając się największą oraz najbardziej nowoczesną placówką w woj. świętokrzyskim.

W ramach strategii rozwoju, grupa Dentity wspiera rozbudowę i ekspansję placówek stomatologicznych w kolejnych miastach.

Galeria Uśmiechu z Krakowa, dzięki wsparciu inwestycyjnemu THC, w sierpniu 2022 r. otworzyła drugą placówkę w Nowym Sączu.

Po ostatniej rozbudowie, regionalna sieć pod marką Galerii Uśmiechu liczy 23 gabinety stomatologiczne.

Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Estetique z Polanicy-Zdrój, na przestrzeni dwóch lat powiększyło się o dwie placówki stomatologiczne: Tulident z Wrocławia oraz nowo otwarte centrum na Bielanach Wrocławskich.

Dziś sieć Estetique na Dolnym Śląsku liczy już 15 gabinetów.