PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Gdzie Polacy szukają informacji o dentystach

Autor: miro • Źródło: ms
15-01-2014, 08:00
Gdzie Polacy szukają informacji o dentystach Gdzie Polacy szukają informacji o dentystach (foto: sxc.hu)
Trusted Trader* sprawdził, gdzie Polacy najczęściej szukają informacji o firmach. Jak w tej analizie plasują się praktyki stomatologiczne?

Z badań programu Trusted Trader wynika, że Polacy coraz częściej wykorzystują informacje zawarte w internecie do znajdywania i zweryfikowania ofert usługodawców. Wśród nich, czy chcemy tego czy nie, znajdują się także lekarze dentyści. Otoczenie branży medycznej być może nie jest najszczęśliwsze, ale Polacy najczęściej szukają w sieci ofert pizzerii i zakładów fryzjerskich. W obu przypadkach zrealizowano w 2013 r. ponad 12 mln zapytań (1 mln miesięcznie).

Internet jest niezastąpiony źródłem informacji, a książki telefoniczne są zdecydowanie passe.
Okazuje się, że wszyscy spośród 447 osób ankietowanych na zlecenie programu Trusted Trader przez OBOAK (Ośrodek Badania Opinii Adama Kowalskiego) zadeklarowało, że potrzebne informacje o firmie realizującej usługę uzyskują z internetu. 60 proc. z nich dodatkowo dopytuje się znajomych, 7 proc. szuka firm - patrząc na szyldy na ulicach, a zaledwie 1 proc. poszukuje informacji w książkach adresowych.

Zdecydowana większość ankietowanych (74 proc.) szuka w internecie przede wszystkim informacji o e-sklepach, a 41 proc. o dużych, znanych markach, ale 30 proc. przyznało, że właśnie w sieci sprawdza lokalne firmy usługowe - fryzjera, mechanika, ale także stomatologa.
Na pytanie jakiego rodzaju informacji na temat firm szukamy w sieci, wszyscy ankietowani odpowiedzieli „opinii o firmie". 9 proc. z nich przyznała, że ocenia wygląd strony internetowej, a 1 proc., że sprawdza też certyfikaty i polecenia zamieszczone na www.

Opinia o firmie, pozostawiona niejednokrotnie przez anonimowe osoby, ma zasadniczy wpływ na decyzję o wyborze.
Firmy powinny zachęcać klientów do pozostawiania opinii na ich temat w internecie. Tym bardziej, że zadowolony klient rzadko dzieli się swoimi wrażeniami z zakupu, czy usługi, częściej robią to niezadowoleni.

Zestawienie liczby wyszukiwanych haseł w 2013 r. (średnio miesięcznie) - usługi stomatologiczne znalazły się na 8. Pozycji (390 tys. zapytań miesięcznie).

Usługa

liczby wyszukiwanych w 2013 r. (średnio miesięcznie)

Usługi kosmetyczne i fryzjerskie

1 253 050

Usługi hotelarskie

1 289 320

Usługi restauracyjne (pizzeria)

1 023 870

Usługi architektoniczne

759 050

Usługi medyczne

728 560

Usługi mechaniki samochodowej

636 210

Usługi budowlane

393 020

Usługi stomatologiczne

390 440

Usługi stolarskie

251 780

SŁOWA KLUCZOWE
internet   dentysta w sieci   Trusted Trader   

POLECAMY W SERWISACH