PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gabinet stomatologiczny: reaktywacja po 30 latach

Autor: miro • Źródło: ms
30-03-2022, 08:44
Gabinet stomatologiczny: reaktywacja po 30 latach Pomieszczenie przeznaczone na gabinet stomatologiczny Fot. Gmina Rusiec
Po 30 latach przerwy znów będzie funkcjonował gabinet stomatologiczny w Ruścu (30 km od Bełchatowa). Wcześniej jednak musi być wykonany remont generalny pomieszczeń przeznaczonych pod lecznicę.
  • Będzie gabinet stomatologiczny w Ruścu (po 30 latach).
  • Trwają prace remontowe, warunkujące rozpoczęcie pracy przez dentystkę.
  • W gabinecie będą świadczone usługi na NFZ i poza Funduszem.  

Gabinet stomatologiczny w budynku ośrodka zdrowia w Ruścu przy ulicy Mickiewicza zlikwidowano w latach 90. I od tej pory, mimo wielu próśb mieszkańców, nie potrafiono reaktywować lecznicy.

Świadczenia na NFZ i poza NFZ

- Po wielotygodniowych negocjacjach udało się osiągnąć porozumienie ze stomatolog, która będzie prowadzić gabinet. Jednym z naszych warunków było, aby gabinet stomatologiczny świadczył usługi dla mieszkańców również w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. O szczegółowym zakresie usług jeszcze poinformujemy, ale na pewno będzie to duże ułatwienie dla naszych mieszkańców – stwierdził Damian Szczytowski, wójt gminy Rusiec.

Remont nieodzowny

Rozpoczęto remont pomieszczenia, w którym będzie znajdować się gabinet. Zakres niezbędnych do wykonania prac jest bardzo duży. Nie zakłócą one jednak funkcjonowania ośrodka zdrowia. Koszty remontu i kompleksowego wyposażenia gabinetu w całości pokryte zostaną z dofinansowania pozyskanego przez gminę Rusiec.

- Robimy wszystko, aby jak najszybciej mogli skorzystać z gabinetu pierwsi pacjenci – wyjaśnia Damian Szczytowski.

źródło: Marek Jasiński

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH