PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Fundusze na profilaktykę ciężarnych termin składania wniosków przedłużony

09-05-2013, 00:01
Fundusze na profilaktykę ciężarnych  termin składania wniosków przedłużony
Fundusze na profilaktykę ciężarnych termin składania wniosków przedłużony
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o przedłużeniu terminu składania wniosków aplikacyjnych w ramach Programu PL07 "Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno-epidemiologicznych dofinansowanego ze środków funduszy norweskich i EOG 2009-2014". W ramach Programu, o dofinansowanie działań ubiegać się mogą również lekarze dentyści - w zakresie profilaktyki stomatologicznej dla kobiet ciężarnych. Niestety, w związku ze zmianami w regulaminie, zawęża się krąg stomatologów, mogących pozyskać fundusze.

Nabór w otwartym konkursie w Programie PL07, trwa od połowy marca a jego zakończenie przesunięto z 31 maja na 28 czerwca 2013 roku. Wraz z informacją o rozpoczęciu naboru, operator Programu opublikował pełną dokumentację konkursową w tym finalną wersję dokumentów aplikacyjnych. Lekarze dentyści mogą aplikować w zakresie programu Poprawa opieki perinatalnej świadczenia z zakresu profilaktyki, diagnostyka i leczenie w celu zwiększenia liczby urodzeń.

Zawężono grupę adresatów Programu. Operator wyjaśnił, iż było to niezbędne w celu uniknięcia wątpliwości interpretacyjnych. Przed zmianą, wnioski mogły składać wszystkie polskie podmioty publiczne i prywatne oraz organizacje pozarządowe będące osobami prawnymi i działające w interesie publicznym. Obecnie o dofinansowanie mogą ubiegać się wyłącznie podmioty będące osobami prawnymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH