PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Fundacja TVS pomaga dentystom leczącym pacjentów w czasie pandemii

ms
29-10-2020, 09:45
Fundacja TVS pomaga dentystom leczącym pacjentów w czasie pandemii Fundacja TVS wspiera dentystów
Fundacja TVS uruchomiła program wsparcia dentystów, którzy mimo zagrożenia koronawirusem, nieśli pomoc pacjentom w trudnym dla nich okresie pandemii, realizując kontrakty z NFZ.

W pierwszym okresie pandemii koronawirusa wiele gabinetów stomatologicznych było zamkniętych. Wiele też doliczało pacjentom dodatkowe opłaty za przyjęcie na wizytę.

- Brak opieki stomatologicznej jest poważnym problemem dla nas wszystkich, dla pacjentów. Stąd nasze wsparcie kierujemy do tych gabinetów, które mają podpisaną umowę z NFZ i mimo zagrożenia wirusowego nie zamykają gabinetów, tylko podejmują się leczenia i są po prostu otwarte. Nie wyobrażam sobie chodzenia z bólem zęba, czy ułamanym zębem i nie mieć możliwości zaleczenia tego – mówi Małgorzata Piechoczek Fundacja TVS.

Pomoc finansowa od Fundacji TVS powędruje m.in. do gabinetu Dental Silesia w Katowicach.

- Jest to dla nas też wielka pomoc i bardzo chciałam podziękować jako właściciel NZOZ Dental za tak ogromne wsparcie i docenienie naszej pracy, naszej misji można nawet powiedzieć w obecnych warunkach – mówi Edyta Kazibudzka Dental Silesia.

- Najważniejszym dla nas punktem było przyjmować pacjentów w trybie pilnym oraz doraźnym co też było zgodne z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia. Były sytuacje typu ból, obrzęk, złamania. To było dla nas najważniejsze. Chcieliśmy wychodzić takim sytuacjom naprzeciw, aby jak największej liczbie osób pomóc zwłaszcza w sytuacji gdy tak wiele placówek było zamkniętych i pacjenci nie mieli gdzie szukać pomocy – mówi Wiktor Kazibudzki Dental Silesia

Fundacja TVS została powołana do życia w czerwcu 2010 roku przez zarząd Telewizji TVS.

Więcej: TVS

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
COVID-19   dentysta   fundacja  

POLECAMY W SERWISACH