• Pierwszy zakład produkcyjny nakładek ortodontycznych w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) i trzeci na świecie (po Meksyku i Chinach) został otwarty przez Align Technology we Wrocławiu
  • Wrocławski zakład produkcyjny Align Technology ma zapewnić do końca 2025 r. ponad 2,5 tys. miejsc pracy . Jest to największa - jak dotychczas - inwestycja firmy w regionie EMEA
  • Align Technology współpracuje bezpośrednio z lekarzami dentystami, którzy dobierają rodzaj nakładek ortodontycznych Invisalign indywidualnie produkowanych dla każdego pacjenta

Trzeci na świecie zakład Align Technology 

Uroczystość uruchomienia wrocławskiej fabryki odbyła się z udziałem: wiceprezydenta miasta Jakuba Mazura, kierownictwa firmy oraz pracowników. fabryki.

Nowy zakład produkcyjny Align Technology ma zapewnić do końca 2025 r. ponad 2,5 tys. miejsc pracy . Jest to największa - jak dotychczas - inwestycja firmy w regionie EMEA. 

– Niezmiernie miło mi ogłosić, że nasz pierwszy zakład produkcyjny w regionie EMEA i trzeci na świecie został otwarty w Polsce, we Wrocławiu. Ta kluczowa inwestycja odzwierciedla nasze zaangażowanie na rzecz certyfikowanych lekarzy Invisalign i ich pacjentów w regionie EMEA oraz rozszerza nasze działania regionalne, które obejmują zakłady planowania leczenia (TREAT) w Polsce, Niemczech, Francji i Hiszpanii – mówi Emory Wright, starszy wiceprezes, Global Operations.

Markus Sebastian, wiceprezes i dyrektor zarządzający Align Technology w regionie EMEA, dodał:  Jestem pełen dumy, że najnowocześniejszy zakład produkcyjny rozpoczyna działalność w regionie EMEA. Ta ekspansja operacyjna pozwala firmie Align Technology być bliżej naszych klientów-lekarzy i kontynuować dostarczanie najwyższej jakości usług – od wytwarzania tysięcy części nakładek dziennie po optymalizację produkcji i czasu dostawy. Dzięki ciągłym wysiłkom całej organizacji możemy kontynuować naszą misję i pomóc większej liczbie lekarzy w projektowaniu pięknych uśmiechów pacjentów Invisalign.

Funkcje wrocławskiej fabryki  Align Technology 

Fabryka we Wrocławiu będzie służyła jako miejsce operacyjne Align Technology w regionie EMEA i włączy się w globalną produkcję ponad miliona części przezroczystych nakładek ortodontycznych dziennie. Nowy obiekt jest trzecim regionalnym centrum produkcyjnym firmy Align na świecie, po Juarez w Meksyku i Ziyang w Chinach.

Nowy budynek ma powierzchnię 80 tys. mkw. i spełnia normy zrównoważonego rozwoju Align Technology, w tym certyfikaty LEED i ISO 14001.

Obiekt rozpoczął działalność w II kw. 2022 r. (w ramach realizacji strategii firmy Align Technology, polegającej na strategicznym rozmieszczeniu placówek operacyjnych bliżej klientów).

Współpraca  Align Technology z lekarzami dentystami

W regionie EMEA ponad 7 mln osób rocznie rozpoczyna leczenie ortodontyczne, a blisko 150 mln osób z wadami zgryzu mogłoby cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

Współpracując bezpośrednio z lekarzami, Align Technology dostarcza im system przezroczystych nakładek Invisalign, który mogą wykorzystać w leczeniu pacjentów.

System Invisalign jest wykorzystywany przez ponad 225 tys. certyfikowanych lekarzy stomatologów i ortodontów. Firma Align Technology pomogła lekarzom w leczeniu ponad 13,4 mln pacjentów, w tym 2,6 mln w regionie EMEA właśnie przy użyciu systemu Invisalign.

Do 2025 r. Align Technology planuje zrealizować wszystkie zamówienia nakładek Invisalign w regionie EMEA, a Polska, Europa Środkowo-Wschodnia i Hiszpania będą pierwszymi rynkami obsługiwanymi z Wrocławia.

Portfolio Align Technology

Firma Align Technology projektuje, produkuje i oferuje system Invisalign, najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek na świecie, skanery wewnątrzustne iTero oraz usługi i oprogramowanie exocad CAD/CAM.

Technologie te pozwalają na ulepszenie cyfrowych procesów ortodontycznych i protetycznych w celu poprawy wyników leczenia pacjentów i efektywności praktyki dla ponad 229 tys. lekarzy, a także są kluczowe w dotarciu do 500 mln konsumentów na całym świecie.

Align pomógł lekarzom w leczeniu ponad 13,4 mln pacjentów za pomocą systemu Invisalign i napędza ewolucję w cyfrowej stomatologii poprzez Align Digital Platform, zintegrowany pakiet unikalnych, zastrzeżonych technologii i usług dostarczanych jako bezproblemowe, kompleksowe dla pacjentów i klientów, ortodontów i lekarzy rodzinnych oraz laboratoriów/partnerów.

Dodatkowe informacje: 

  • na temat systemu Invisalign i wyszukiwarka lekarzy Invisalign dostępne są na www.invisalign.com
  • o skanerach i usługach iTero znajdują się na stronie www.itero.com
  • o ofercie oprogramowania exocad CAM/CAD oraz listę partnerów handlowych można znaleźć na stronie www.exocad.com.
  • o firmie  www.aligntech.com