PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Expodent należycie wyeksponowany

Autor: miro • Źródło: ms
25-10-2021, 08:37
Expodent należycie wyeksponowany Henryk Zamorski, organizator Expodent w wypowiedzi dla TVP Bydgoszcz
XXVII Ogólnopolska Konferencja Stomatologiczna i Targi Stomatologiczne Expodent 2021 odbyły się w Auli Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu ( tak jak zwykle od 1995 r. i jak zwykle pod przewodnictwem dr. Kazimierza Bryndala).
  • Targi Expodent 2021 odbyły się w 2021 r. - tak jak zwykle od 1995 r. w Auli Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu.

  • Kazimierz Bryndal od początku twarzą Expodent przez wiele lat był członkiem władz PTS, członkiem prezydium ORL Kujawsko - Pomorskiego OIL jest miłośnikiem ziemi kaszubskiej, jej kultury i języka, ma także licencje przewodnika po wielu europejskich stolicach. 

Expodent tak jak co roku

Henryk Zamorski, organizator Expodent zapewnił, że do Torunia w 2021 r. (22 - 23 października w Hotelu Filmar) - tak jak co roku - przyjechali stomatolodzy różnej specjalności m.in. z chirurgii, tak bardzo ważnej w obecnym okresie stomatologii dziecięcej, endodoncji. Jak co roku liczba wystawców oraz ich gości, a także słuchaczy specjalistycznych wykładów sięgała 3 tys.

Expodent to wynik pracy zespołu organizacyjnego Centrum Konferencji i Wystaw Expo-Andre, na czele z przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego dr. Kazimierzem Bryndalem – człowiekiem historycznie związanym z grodem Kopernika. człowiekiem pełniącym wiele znaczących funkcji w szeregu organizacjach, w tym społecznych, znanym bardziej w Europie Zachodniej niż w Polsce, człowiekiem szczególnie poważanym i odznaczanym przez różne organizacje w Niemczech.

Kazimierz Bryndal - ikona polskiej stomatologii 

Kazimierz Bryndal przez wiele lat był członkiem władz Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Pełni funkcję członka prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej Kujawsko - Pomorskiego OIL.

Był inicjatorem i orędownikiem tworzenia gabinetów stomatologicznych w toruńskich szkołach.

W środowisku toruńskich medyków Kazimierz Bryndal jest traktowany jak ikona tego co najlepsze w polskiej stomatologii. Ci, którzy go znają wymieniają jednym tchem: doskonały fachowiec, etyk, wybitny organizator, człowiek o wysokiej kulturze osobistej, zawsze z uwagą słuchający pacjenta, wzór lekarza społecznika, propagator idei samorządu zawodowego.

Kazimierz Bryndal: ścieżka kariery

A sam senior Kazimierz Bryndal? Rozpoczął studia prawnicze w Toruniu, ale z uwagi, że był synem przedwojennego oficera Wojska Polskiego - musiał przenieść się do innego miasta. Zaczął studiować w PAM w Szczecinie na wydziale stomatologii. Uczestniczył w pracach samorządu studenckiego oraz w studenckim ruchu naukowym.

W czasach studenckich inicjował pomoc dla zaniedbanych ośrodków wiejskich, brał udział w akcjach szerzenia oświaty zdrowotnej i leczenia. Wiele lat spędził w objazdowym ambulansie stomatologicznym.

Znany jest jako kreator i organizator opieki stomatologicznej uznawanej przez polskie jak i zagraniczne towarzystwa naukowe, za wiodącą i wzorową. Jest członkiem międzynarodowych organizacji stomatologicznych. Przez wiele lat był członkiem najwyższych władz Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

To nie wszystko, Kazimierz Bryndal jest znanym miłośnikiem ziemi kaszubskiej, jej kultury i języka, ma także licencje przewodnika po wielu europejskich stolicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
targi stomatologiczne   Kazimierz Bryndal   EXPODENT  

POLECAMY W SERWISACH