PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Ewa Paga - lekarz dentysta prezesem fundacji

Autor: miro • Źródło: ms
29-09-2016, 11:05
Ewa Paga - lekarz dentysta prezesem fundacji Ewa Paga prezes Fundacji im. Lesława A. Pagi
Ewa Paga skończyła Akademię Medyczną w Lublinie, przez 20 lat pracowała jako lekarz dentysta, prowadziła własny gabinet. Co sprawiło, że od 2003 r. pochłonęła ją praca w fundacji?

Sprawę w łatwy sposób można wyjaśnić. Fundacja im. Lesława A. Pagi powstała po śmierci twórcy i pierwszego prezesa Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Lesław Paga był mężem Ewy.

Fundacja im. Lesława A. Pagi od 2003 r. realizuje projekty szkoleniowo - edukacyjne dla studentów oraz absolwentów uczelni, a także dla uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. W każdym z projektów bierze udział maksymalnie 30 osób. Po kilkunastu latach Fundacja wsparła już ponad 800 alumnów.

W fundacji pracują prawie wyłącznie kobiety, bo to one, jak twierdzi Ewa Paga, mają więcej cierpliwości, są bardziej drobiazgowe, a jednocześnie potrafią realizować kilka zadań jednocześnie.

- Takiej pasji, determinacji, konsekwencji i odpowiedzialności mężczyźni nie mają. Praca z kobietami wnosi dużo radości i spontaniczności, a także otwartości na drugiego człowieka, uważa prezes. - Dla kobiet praca jest niezwykle ważna, ponieważ daje poczucie niezależności i często jest panaceum na wszystkie problemy – przekonuje Ewa Paga.

Prezes Fundacji przyznaje, że nie udało się zrealizować programu, w którym liczba dziewcząt bylłaby co najmniej równa liczboe chłopców, bo te pierwsze uważają się za gorsze od kolegów i nie wierzą w swoje siły i możliwości.

Więcej: fundacjaliderekbiznesu.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
fundacja   Ewa Paga  

POLECAMY W SERWISACH