Enel – Med zwiększa kapitał m.in. na rozwój stomatologii

Potrzeba dokapitalizowania wynika z planowanego rozwoju działalności spółki w zakresie:
- rozbudowy sieci klinik stomatologicznych w całej Polsce;
- istotnego powiększenia sieci przychodni ogólnomedycznych, przeznaczonych zarówno dla pacjentów abonamentowych, jak komercyjnych;
- inwestycji w nowe technologie, w szczególności rozwój aplikacji mobilnej, e-wizyty, integrację mobilnych urządzeń medycznych oraz w platformy medyczne z wybranymi partnerami biznesowymi
Zarząd postanowił o podjęciu wstępnych rozmów z potencjalnymi inwestorami oraz o przeanalizowaniu możliwych trybów dokonania podwyższenia kapitału zakładowego.
Władze spółki zwrócą się do Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy z wnioskiem o podjęcie uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego.
***
Beata Krakowska dyrektor ds. stomatologii i medycyny estetycznej enel - med informowała infoDENT24.pl, że w 2019 r. spółka uruchomiła kilkanaście gabinetów stomatologicznych, a na przełomie tego i przyszłego roku - kolejne cztery. W sumie na terenie Polski funkcjonuje ok. 90 gabinetów stomatologicznych. Czy w związku z tym spółka radzi sobie z pozyskaniem odpowiedniej liczby lekarzy dentystów – zapytał infoDENT24.pl?
Naszym atutem jest duża baza pacjentów, lokalizacje placówek i oferta szybkiego rozwoju zawodowego - uczestnictwo w wielu szkoleniach, sympozjach. Dajemy dentystom do dyspozycji nowoczesny sprzęt uznanych marek, możliwość wykorzystywania w diagnostyce zaawansowanej technologicznie aparatury rtg. Stwarzamy także szansę szybkiego zdobycia doświadczenia odpowiadającego współczesnym trendom panującym na rynku. Atutem jest również możliwość codziennej pracy ramię w ramię ze specjalistami z różnych dziedzin stomatologii. To wszystko czyni, że nasza oferta jest bardzo atrakcyjna dla młodych lekarzy.
Trudniej pozyskać nam specjalistów z bogatym doświadczeniem zawodowym. W tym przypadku występują pewne ograniczenia, gdyż tego typu osób poszukujących pracy jest niewiele, dotyczy to przede wszystkim pedodontów i ortodontów. Pomaga nam wysoka ocena miejsca pracy przez nasz personel medyczny i ich rekomendacje, które przekonują doświadczonych lekarzy do nawiązania współpracy właśnie z nami.
60 proc. lekarzy dentystów współpracuje z nami przez kilka dni w tygodniu, tę zależność najlepiej obrazuje relacja: 200 stomatologów pracuje w 80 gabinetach. Tendencje ogólnopolskie są podobne. Z analiz PMR wynika, że połowa lekarzy dentystów chce związać się z jednym pracodawcą, 30 proc. wybiera dwa, trzy miejsca pracy, a 20 proc. - ponad trzy.


Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
-
LDEK: modyfikacje, uszczegółowienia i uzupełnienia
eduDENT -
Nagrodzona kampania "9 milionów powodów"
bizDENT -
Ilu Polaków bezobjawowo przechorowało COVID-19 - badanie ogólnokrajowe
newsDENT -
W 2020 r. ceny u dentysty wzrosły o 11,3 proc.
bizDENT -
UM we Wrocławiu dla studentów stomatologii
eduDENT -
Wymaganie zaszczepienia się przez pracowników – pozaprawne
lexDENT -
U dentysty testy ze śliny na koronawirusa
techDENT -
Dentyści o gumach do żucia
techDENT
-
Szczepionki przeciwko COVID-19: kto należy do grupy „zero”?
lexDENT -
Petycja o zwolnienie dentystycznych praktyk lekarskich z ZUS
lexDENT -
Lekarz dentysta i mały ZUS plus
lexDENT -
W szpitalach węzłowych szczepieni dentyści przeciwko COVID-19
newsDENT -
Z sądu: dentysta nie zawinił uszkodzenia nerwu trójdzielnego
lexDENT -
Dentyści wyłudzili pieniądze z Opolskiego OW NFZ
lexDENT -
Nowe druki recept pro auctore
lexDENT -
Koronawirus 3 stycznia 2021 r.: 61 zgonów przy 5739 zakażeniach
newsDENT
PRACA: OSTATNIE OGŁOSZENIA
-
lekarz dentysta
Trójmiasto, pomorskie -
lekarz dentysta
Włocławek, kujawsko-pomorskie -
lekarz dentysta
Olsztyn, warmińsko-mazurskie -
lekarz dentysta
Poznań , wielkopolskie