PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

enel-med zbiera pieniądze na inwestycje

Autor: miro • Źródło: ms
08-06-2021, 08:18
enel-med zbiera pieniądze na inwestycje enel-med podwyższa kapitał (fot. unsplash)
Akcjonariusze enel-med podczas WZA wyrazili zgodę na emisję publiczną w trybie subskrypcji prywatnej nie więcej niż 4.713.379 akcji (do 20 proc. kapitału spółki). Pieniądze byłyby przeznaczone min. na rozwój świadczeń stomatologicznych.

- Popyt na wysokospecjalistyczne usługi stomatologiczne w sektorze prywatnym jest bardzo wysoki, a marże atrakcyjne. enel-med od prawie 30 lat jest ekspertem w tej dziedzinie, dlatego inwestowanie w ten rynek jest dla nas kluczowe - zapowiedział Jacek Rozwadowski, prezes enel-med.

- Znaczne środki planujemy również przeznaczyć na nowe przychodnie ogólnomedyczne tak, by stale podnosić jakość oferty dla klientów abonamentowych. Spółka zamierza nadal inwestować w aglomeracje o największym potencjale sprzedażowym. Nie zapomnimy też o rozwoju obszaru medycyny estetycznej. Marka ESTELL powinna doczekać się kilku nowych lokalizacji - dodał Jacek Rozwadowski.

Oprócz stomatologii, spółka przewiduje rozwijanie sieci przychodni abonamentowych, diagnostyki obrazowej, medycyny estetycznej, przychodni specjalistycznych, a także cyfryzację usług, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju telemedycyny oraz e-commerce.

Emisja publiczna będzie mogła odbyć się z wyłączeniem w całości prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Uchwała przewiduje prawo pierwszeństwa dla akcjonariuszy posiadających w dniu rejestracji uczestnictwa na WZA (22 maja 2021 r.) akcje uprawniające do wykonywania co najmniej 0,4 proc. ogólnej liczby głosów w spółce.

W procesie budowy księgi popytu, na zasadach określonych przez WZA w uchwale o podwyższeniu kapitału zakładowego, będzie mogła wziąć udział każda z następujących grup:
- inwestorzy kwalifikowani;
- inwestorzy, którzy obejmą akcje o łącznej wartości - liczonej według ceny emisyjnej z dnia jej ustalenia - wynoszącej co najmniej 100 tys. euro;
-  osoby wskazane przez zarząd enel-med w liczbie mniejszej niż 150, w tym pracownicy spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH