• Dzięki odpowiedniej bazie i know-how enel - med staje się konsolidatorem na rynku usług stomatologicznych.
  • Spółka głównie przejmuje istniejące placówki stomatologiczne.

enel med jest największą w Polsce firmą w branży medycznej z polskim kapitałem. O sile enel- med stomatologia stanowi zespół 200 lekarzy dentystów oraz 140 asystentek i higienistek stomatologicznych, pracujących w 90 gabinetach usytuowanych w 21 oddziałach w 7 miastach. Prezes enel - med Jacek Rozwadowski zapowiada, że na początku kwietnia zacznie działać w Warszawie kolejna placówka stomatologiczna w nowym biurowcu Forest, przy Centrum Handlowym Westfield Arkadia. Będzie to placówka łącząca stomatologię z medycyną estetyczną pod marką ESTELL.

enel-med prze na przód

Trwają negocjacje enel-medu w sprawie przejęcia podmiotów, które łączny roczny obrót mają na poziomie 25 mln zł. Są to głównie lecznice stomatologiczne, zlokalizowane w największych miastach Polski.

Rozmowy są na  różnym stopniu zaawansowania, mają być sfinalizowane do końca 2022 r., przyznał w rozmowie z portalem parkiet.com Jacek Rozwadowski prezes enel med.

- Nasza spółka dotychczas rozwijała się organicznie, ale silne trendy konsolidacyjne, występujące na rynku prywatnych usług medycznych, coraz śmielej każą patrzeć w kierunku akwizycji. Niewątpliwie istotną część środków pozyskanych z emisji akcji przeznaczymy na przejęcia, głównie w obszarze stomatologii. W ciągu dwóch lat enel-med chce podwoić liczbę gabinetów stomatologicznych w całym kraju. 

Dobra kadra wąskim gardłem

 Wśród największych wyzwań stojących przed spółką Jacek Rozwadowski wymienia zdolność do pozyskiwania doświadczonej kadry medycznej.  Z tego właśnie powodu powstał plan przejmowania już działających podmiotów medycznych.

Potrzeby pacjentów, którzy trafiają do dentysty  wyraźnie się zmieniają. W ocenie prezesa enel-med coraz mniej istotną barierą  jest cena, za to staje się nią  czas i strach przed dentystą. Dlatego długotrwałe leczenie protetyczne postrzegane jest jako wyjątkowo  uciążliwe. 

Pierwsza  niezależna lecznica stomatologiczna enel-med jednego dnia zaczęła funkcjonować we wrześniu 2021 r. w Warszawie przy u. Gilarskiej na Zaciszu. Oferowane są tam m.in. usługi z zakresu stomatologii zachowawczej i endodoncji, protetyki, implantologii, ortodoncji, chirurgii, periodontologii, stomatologii estetycznej, higieny jamy ustnej.

Centrum stomatologii o powierzchni 503 mkw. dysponuje dziewięcioma fotelami dentystycznymi.

Gaz rozweselający dla zestresowanych pacjentów

 Oddział enel-med Zacisze, w Warszawie  to przykład centrum stomatologii, w którym naczelną zasadą jest bezstresowe leczenie.  Pacjent, jeśli istnieje taka potrzeba może podczas zabiegu skorzystać z gazu rozweselającego lub narkozy. Pozwala to zmniejszyć stres i skrócić procedury rozciągnięte w czasie nawet do jednego dnia.