• Dni Targowe Stern Weber Polska, które odbywały się przez trzy dni (8-10 września) w siedzibie firmy w Warszawie, okazały się dużym sukcesem organizatora
  • Oferta Stern Weber Polska to głównie unity, ale także: mikroskopy lupy Carl Zeiss, autoklawy, pompy, kompresory, końcówki stomatologiczne, a także meble oraz elementy oświetlenia gabinetów
  • Podczas Dni Targowych zorganizowano m.in. panel konferencyjny skierowany do studentów kierunku lekarsko - dentystycznego WUM , uczestników konkursu "Stern Weber Polska studentom stomatologii"

Firma Stern Weber Polska, dysponująca jedną z największych stałych ekspozycji unitów i wyposażenia gabinetów stomatologicznych w Europie, zorganizowała Dni Targowe - kameralne wydarzenie skierowane do lekarzy dentystów oraz wszystkich właścicieli i menedżerów klinik stomatologicznych, chcących skorzystać z indywidualnego wsparcia zakupowego.

W trakcie Dni targowych Stern Weber Polska można było spotkać również przedstawicieli innych wystawców.

Idea wydarzenia Dni Targowych Stern Weber Polska

Dni Targowe Stern Weber Polska organizowane są cyklicznie wiosną oraz jesienią każdego roku.

- Kameralne spotkania handlowe to coś zupełnie nowego na rynku. Rezygnujemy z udziału w dużych targach branżowych, świadomie przeznaczając środki finansowe na organizację własnego wydarzenia. Utwierdzam się w przekonaniu, że to trafna decyzja, co potwierdzają słowa naszych klientów i podejmowane przez nich decyzje zakupowe. Otrzymujemy pozytywny feedback oraz słowa uznania ze strony odwiedzających nas gości - wskazuje Krzysztof Błażejczyk, prezes zarządu Stern Weber Polska. .

- Każdej osobie poszukującej nowych urządzeń do swojego gabinetu proponujemy kompleksową opiekę nie tylko w doborze sprzętu, ale również w aspektach technicznych oraz serwisowych, pozyskiwania środków inwestycyjnych czy przygotowania gabinetu do montażu - wyjaśnia Krzysztof Błażejczyk.

Portfolio Stern Weber Polska  

Firma Stern Weber Polska od blisko 30 lat zajmuje się sprzedażą unitów dentystycznych, a także aparatów RTG, autoklawów oraz wszelkich elementów wyposażenia gabinetów stomatologicznych. W portfolio firmy można znaleźć urządzenia włoskiej grupy Cefla, która jest producentem unitów takich marek: jak Stern Weber, Anthos, Castellini, Mocom oraz NewTom czy MyRay - w obszarze radiologii.

Ofertę Stern Weber Polska uzupełniają mikroskopy lupy Carl Zeiss, autoklawy, ale również pompy czy kompresory, końcówki stomatologiczne, a także meble oraz elementy oświetlenia gabinetów.

Dni Targowe były także okazją do rozmowy z Jackiem Chojeckim (ekspertem ds finansowania) oraz Mariuszem Bożkiem (ekspertem ds projektów gabinetów, z uwzględnieniem osłon stałych aparatów RTG).

- Pomoc naszych ekspertów od finansowania oraz projektów osłon stałych to w przypadku nawiązania współpracy ze Stern Weber Polska nic nadzwyczajnego to nasz codzienny standard pracy – wyjaśnia Krzysztof Błażejczyk.

Rezultat jesiennej edycji Dni Targowych Stern Weber Polska

Głównym celem wydarzenia było stworzenie przestrzeni dla osób zainteresowanych zakupem urządzeń stomatologicznych

Organizator przygotował promocje oraz możliwość spotkań nie tylko z przedstawicielami handlowymi Stern Weber Polska, ale również z innym wystawcami: Amann Girrbach, LAKO, RS-Team, Support Design czy W&H Polska

Każda osoba, chcąca sprawdzić wybrany unit czy aparat RTG, mogła to zrobić w warunkach zbliżonych do pracy w gabinecie stomatologicznym.

W ciągu trzech dni udało się doprowadzić do organizacji kilkudziesięciu spotkań handlowych, które zaowocowały zakontraktowaniem sprzedażą:

  • 31 unitów,
  • 7 pantomografów tomografów,
  • 4 mikroskopów.

- To wynik, który dowodzi, że organizacja tego typu przedsięwzięć była dobrym pomysłem - Krzysztof Błażejczyk.

Kolejna edycja Dni Targowych Stern Weber Polska planowana jest na wiosną 2023 r.

Organizator zaprasza do odwiedzenia ekspozycji unitów i urządzeń radiologicznych w Warszawie przez cały rok. W siedzibie Stern Weber Polska dostępne są do sprawdzenia produkowane przez włoską fabrykę Cefla unity takich marek jak: Stern Weber, Anthos, Castellini czy Mocom, aparaty RTG NewTom i MyRay oraz mikroskopy Zeiss. Na miejscu można skorzystać również z pomocy ekspertów od finansowania czy projektów gabinetów z uwzględnieniem osłon stałych aparatów RTG.

Panel konferencyjny: oferta dla przyszłych lekarzy dentystów 

Dni Targowe Stern Weber Polska, oprócz propozycji stricte handlowej, miały również wymiar edukacyjny. Jest to jeden z kolejnych kroków związanych z rozwojem projektu.

Firma zorganizowała 8 września panel konferencyjny skierowany do studentów kierunku lekarsko - dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Do uczestnictwa w nim zaproszeni zostali uczestnicy, rozstrzygniętego w maju 2022 r. konkursu "Stern Weber Polska studentom stomatologii". Kilkunastu studentów poszerzyło wiedzę o tematy związane z radiologią, stomatologią cyfrową, zasadami konserwacji końcówek, doboru oświetlenia w gabinecie czy ergonomii pracy

Najważniejszą częścią panelu było wystąpienie doktora Krystiana Krisa Owczarczaka (Pro-Esthetica), który przygotował praktyczny pokaz wykonywania fotografii stomatologicznej.

- Staramy się coraz bardziej rozwijać nasze zaangażowanie w obszarze akademickim. Dowodem tego jest zorganizowany w maju konkursu stypendialnego dla studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Uznaliśmy, że Dni Targowe są idealną okazją, aby przygotować darmowy panel konferencyjny właśnie dla grupy przyszłych lekarzy dentystów. Jesteśmy blisko finalizacji kolejnych projektów, skierowanych do społeczności akademickiej mamy nadzieję ogłosić je już jesienią - ocenia Krzysztof Błażejczyk.

 ***

Podczas Dni Targowych Stern Weber Polska na wszystkich uczestników wydarzenia czekała kawa serwowana przez baristę, pizza z pieca opalanego drewnem. Goście spoza Warszawy mogli liczyć na darmowy nocleg, a wszyscy na bilety do teatru.