PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta w pojedynkę wyłudził z systemu 5 mln zł

Autor: miro • Źródło: ws
24-12-2015, 08:40
Dentysta w pojedynkę wyłudził z systemu 5 mln zł Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
NFZ oszukiwany przez dentystów? Stomatolog z północno – zachodniego Londynu został aresztowany, bo od publicznego płatnika udało mu się wyłudzić ok. 5 mln zł (w przeliczeniu) za prace, których nie wykonywał.

67-letni Jayantilal Bhikhabhai Mistry pomiędzy 1997 a 2013 r. notorycznie fałszował rachunki, podrabiając podpisy pacjentów, którzy de facto takich zabiegów nie doświadczali.

W jaki sposób cała afera wyszła na jaw? Przez przypadek. Otóż kontrolerzy NHS Protect zauważyli, że na jednym z rachunków, przedstawionych do zapłaty przez Jayantilal Bhikhabhai Mistry, widniał adres pacjenta, który był adresem ... jednej z placówek znanego banku.

Okazało się, że w trakcie 16 lat pozaprawnych działań Jayantilal Bhikhabhai Mistry przedstawił NHS podrobione rachunki od 4 tys. pacjentów.

Jakie pieniądze zostały zdefraudowane? Ponad 780 tys. funtów. Za ten czyn dentysta został skazany na trzy lata więzienia. Kary zapewne nie odbędzie, głównie ze względu na kiepski stan zdrowia. W więzieniu przeżył zawał.

Więcej: bbc.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH